Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Artykuł

Likwidacja (zapasów magazynowych) sklepu. Czy to jest przynęta na klienta?

Dodano: 10 marca 2009, 16:03 Autor:

Likwidacja (zapasów magazynowych) sklepu. Czy to jest przynęta na klienta?
Sklep obuwniczy Salamander w swej witrynie wywiesił informację o likwidacji i wysokich przecenach. Czy jednak na pewno zostanie zlikwidowany? Małymi literkami dodano, iż jest to (jedynie) likwidacja... zapasów magazynowych. Postanowiliśmy to sprawdzić.

- Nie wiem, co czeka nas w najbliższych miesiącach. Zrezygnowaliśmy z zamówień na przyszły sezon. Towar kupimy jedynie od kontrahentów, z którymi mamy długoletnie kontrakty - mówi Ewa Jaworowska, właścicielka sklepu.

Czy jednak na pewno "Salamander" zostanie zlikwidowany?

- To jeszcze nic pewnego - odpowiada Jaworowska. - Mamy zamiar stanąć do przetargu o ten lokal i wytargować niższą cenę najmu. Obecnie płacimy 130 zł/m. kw. Jeśli nie obniżą nam kosztów będziemy musieli się wynieść. - dodaje.

Negocjacje ułatwi wynik przetargu o sąsiedni lokal po sklepie "Pumy". Jego zakończenie planowane jest na jutro. Cena wywoławcza za ten lokal to jedynie 30 zł za m. kw. Mało prawdopodobne, aby cena ta sięgnęła 130 zł. Salamander również będzie mógł walczyć o obniżkę.

A walczyć warto. Szczególnie, że znajdujący się obok fast -food "New York Bagels" należy do tego samego właściciela. - Planowaliśmy tam remont, ale obecnie wstrzymaliśmy wszystkie inwestycje - mówi Jaworowska

Likwidacja dźwignią handlu

Poprosiliśmy właścicielkę o komentarz do ogłoszenia o likwidacji sklepu. Czy na pewno jest prawdziwe? - Małymi literkami napisaliśmy "Likwidacja zapasów magazynowych". Wyprzedajemy towary zalegające w magazynach i przyciągamy klientów... A co do likwidacji - to się rozstrzygnie za parę miesięcy - odpowiedziała Ewa Jaworowska.

Likwidacja sklepu i niskie ceny przyciągają klientów. W sklepie rzeczywiście są wysokie przeceny. Obuwie, które kiedyś kosztowało ponad 200 zł teraz można kupić nawet poniżej 100 zł.

Czytaj więcej o:
  • Białystok
  • kryzys
  • likwidacja
  • Salamader
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy przeszkadza ci remont dróg i wiążące się z tym korki w Białymstoku?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 253.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.