Największy majątek ma rolnik, a najlepiej zarabia lekarka

Dodano: 19 czerwca 2009, 21:00 Autor:

Poznaj wysokość majątków radnych!
Największy majątek w oświadczeniu za 2008 rok wykazał Andrzej Chlebus. Sama wartość prowadzonego przez niego gospodarstwa rolnego, to 1,8 mln zł. Z kolei najlepiej zarobiła Mariola Szczołek, która jest lekarką. Swoje powodzenie finansowe zawdzięcza prowadzeniu prywatnej praktyki.

Największy majątek w oświadczeniu za 2008 rok wykazał Andrzej Chlebus. Sama wartość prowadzonego przez niego gospodarstwa rolnego, to 1,8 mln zł. Z kolei najlepiej zarobiła Mariola Szczołek, która jest lekarką. Swoje powodzenie finansowe zawdzięcza prowadzeniu prywatnej praktyki.

Przeczytaj więcej

Andrzej Chlebus - rolnik jest najbogatszym radnym powiatu suwalskiego. Ale to nie on, lecz lekarka Mariola Szczołek zarobiła w ubiegłym roku najwięcej. Dochody i majątki radnych porównywalne są z tymi, które osiągają ich koledzy z miasta Suwałki i Augustowa.

Powiatowi racjowie zarabiają ogólnie nie najgorzej. Znaczna ich część, oprócz pracy zawodowej, osiąga też jakieś dodatkowe dochody np. z umów-zlecenie oraz z umów o dzieło.

Prywatni i urzędnicy

Najwięcej w ubiegłym roku zarobili jednak nie rolnicy prowadzący dobrze prosperujące gospodarstwa, nie znakomicie opłacani urzędnicy, lecz lekarka. Mariola Szczołek wykazała roczny dochód w wysokości ponad 150 tys. zł. To efekt prowadzenia prywatnej praktyki lekarskiej.

Drugi w kolejności jest Stanisław Szwengier - rolnik prowadzący gospodarstwo. W swoim oświadczeniu majątkowym wykazał prawie 130 tys. zł.

Trzecie miejsce zajmuje starosta Szczepan Ołdakowski. W ciągu roku osiągnął dochód w wysokości 110 tys. zł. W tym przypadku na tę kwotę składa się wyłącznie pensja w starostwie powiatowym.

Powyżej stu tysięcy zarobili jeszcze w minionym roku przewodniczący rady Sławomir Małachowski oraz wicestarosta Witold Kowalewski.
Ten pierwszy zarabia przede wszystkim jako dyrektor szkoły w Przerośli. Do tego dochodzą diety za pełnienie funkcji przewodniczącego (19 tys. zł rocznie) i różnego rodzaju umowy.

Te ostatnie wykazał również wicestarosta. Jednak jego podstawowy dochód, to pobory w urzędzie, czyli 100,1 tys. zł.

Dom warty pół miliona

Największym majątkiem, którego wartość, według oświadczenia, przekracza 2 mln zł dysponuje Andrzej Chlebus. Choć radny ma dwa domu, to jednak nie one decydują o wysokości tej kwoty. Samą wartość gospodarstwa szacuje bowiem na 1,8 mln zł. Do tego dochodzą jeszcze nieruchomości i liczny sprzęt rolniczy.
Stanisław Szwengier, także rolnik, jest drugi w tym zestawieniu. Jego majątek, to ponad 950 tys. zł. Także w tym przypadku decyduje wartość gospodarstwa.
Trzecia pozycja przypada natomiast Wiesławie Bezdzieckiej, która jest współwłaścicielką (razem z mężem) domu wycenionego na 500 tys. zł. Łączna suma, to ponad 630 tys. zł.

W odniesieniu do swoich majątków większość rajców zaznacza zresztą, iż to rodzinna współwłasność.

A czym mogą pochwalić się pozostali radni?
Majątki Sławomira Małachowskiego, Stefana Biłdy oraz Kazimierza Urynowicza mieszczą się w przedziale 400-500 tys. zł.

Między 300 a 400 tys. lokują się dobra Artura Łuniewskiego i Anny Truchan.
Między 200 a 300 - Ryszard Borkowski, Andrzej Łanczkowski, Szczepan Ołdakowski i Czesław Walicki.
Natomiast na poniżej 200 tys. zł swoje majątki wyceniają Zbigniew Kleszczewski, Witold Kowalewski i Mariola Szczołek.

W miastach podobnie

Na tle radnych miejskich czy też tych z Augustowa rajcowie powiatowi źle nie wypadają. W Suwałkach największym majątkiem może pochwalić się Zdzisław Siemaszko. Wartość posiadanych przez niego nieruchomości oscyluje w granicach 1,5 mln zł.

Z kolei najwyższych dochód w ubiegłym roku osiągnęła Ewa Sidorek. Było to 201 tys. zł. Z. Siemaszko wykazał 171 tys., a Tadeusz Szymańczyk - 150 tys. zł.
W Augustowie natomiast najwięcej, bo 179,7 tys. zł zarobił Bogusław Samel. Sto tysięcy przekroczyło jeszcze czterech radnych.
Największy majątek posiada zaś Ryszard Piskorz. Jego nieruchomości wyceniane są na 2,3 mln zł. Majątek drugiego w kolejności Bogusława Samela, to z kolei 1,2 mln zł.

Czytaj więcej o:
  • Augustów
  • majatek
  • radni
  • Suwałki
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.