Jesteś tu: Strona główna Aktualności Artykuł

Nowe trendy w architekturze ogrodzeń

Dodano: 29 września 2009, 13:54 Autor:

Ogrodzenie – niby nic, a jednak stanowi o architekturze miast, wsi i miasteczek. Tak jak w innych dziedzinach życia, i tu panują różne trendy i mody. Tak przeszliśmy od renesansu ogrodzeniowego do dzisiejszego klasycyzmu i wygody.

Grodzimy się od dawien dawna zaznaczając tym samym swój indywidualny teren i własność. Można powiedzieć, że tak jak nasze domy i ich wygląd – także ogrodzenie przeszło metamorfozę od prostych murów ceglanych poprzez wymyślne konstrukcje do betonowych przęseł, które stosowano w czasach komunizmu, kiedy beton stanowił najpopularniejszy i najtańszy materiał budowlany.

W lepszych czasach Polacy pod wpływem dobrobytu wybierali ogrodzenia kute, drogie z wymyślnymi wzorami i zdobieniami, które czasami szokowały udziwnieniami. Podczas, gdy w miastach i miasteczkach przeważało ogrodzenie kute na wsiach dominowały regionalne murki tynkowane, plecione siatki, które po zimie zjadała korozja, aż po betonowe przęsła.

Dziś powraca do architektury ogrodzeń styl nowoczesny, któremu towarzyszy umiar i zdrowy rozsądek w stosowaniu ozdób. Stawiamy na prostotę i harmonię z naturą. Dlatego można zauważyć coraz częstsze ogradzanie się siatkami zgrzewanymi o modnych kwadratowych oczkach. Siatki Pantanet są wykonane nowoczesną metodą i nie potrzebują malowania ani żadnej innej konserwacji. Wykonane są z ocynkowanego drutu a następnie powleczone PVC, który zwyczajnie nie da się uszkodzić ani zeskrobać.

Pantanet ma także dodatkowe zabezpieczenie w postaci drutu poziomego, który usztywnia siatkę. Podobnie jak mieszkańcy innych krajów europejskich dążymy do klasycznej prostoty i wygody, stawiamy na nowoczesne rozwiązania. Wybieramy ogrodzenia, które są dobre i nie wymagają konserwacji. Ciągły pośpiech i zapracowanie społeczeństwa sprawia, że nie mamy kiedy malować siatki czy impregnować drewnianego parkanu.

Dominuje gruby ocynkowany drut, który oprze się korozji. Producent ogrodzeń, firma Betafence odpowiadając oczekiwaniom ludzi XXI wieku, oferuje cały system ogrodzeniowy, w którego skład wchodzą akcesoria, furtki i bramy skrzydłowe i przesuwne. W ten sposób możemy sobie dobrać wszystko u jednego producenta w jednym miejscu, dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze. Prostota musi jednak współgrać z wygodą użytkowania i bezpieczeństwem, dlatego firma Betafence oferuje na system 10-cio letnią gwarancję i profesjonalnych montażystów, którzy ogrodzą nam odpowiednio teren.

W Betafence dobierzemy także odpowiedni do rodzaju bramy automat, który otworzy i zamknie za nas bramę przy pomocy pilota zdalnego sterowania. Również istnieje możliwość ogrodzenia terenu samemu – jeśli chcemy zrobić ogrodzenie osobiście, wystarczy instrukcja montażu i załatwione – siatki Pantanet nie trzeba naciągać – wystarczy rozwinąć z rolki i przymocować do słupków ogrodzeniowych.

Prostota, łatwość montażu a przede wszystkim trwałość – to najnowszy trend w architekturze ogrodzenia.

Źródło: Nowa architektura ogradzania - www.gp24.pl

Czytaj więcej o:
  • architektura
  • ogrodzenia
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy interesujesz się sprawami ocieplenia klimatu Ziemi?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 50.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.