Nasza-klasa na golasa! Zobacz, co internauci pokazują w sieci

Dodano: 8 października 2009, 16:00 Autor:

Nasza-klasa na golasa! Zobacz, co internauci pokazują w sieci
Zobacz szczegóły.
Przeczytaj więcej

Odsłonięte brzuchy, olbrzymie dekolty, wypięte pośladki wciśnięte w króciutkie spodenki. Do tego wyzywający makijaż i często dwuznaczna poza. Takie zdjęcia to już nie tylko domena kolorowych pism dla dorosłych. Równie odważnych fotografii nie brakuje także na popularnych portalach

społecznościowych, jak np. nasza-klasa czy fotka.pl. Nastolatki bez żadnego zażenowania prezentują tam swoje wdzięki. To kolejna niebezpieczna moda, która przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Za oceanem ma już nawet swoją nazwę – seksting.

– To prawda, że wśród młodzieży panuje swoista moda na lansowanie się w internecie – przyznaje Jolanta Wiśniewska, dyrektor Gimnazjum nr 2 w Słupsku. – Ten problem dotyczy już nawet 13- czy 14-latek. Te młode dziewczyny nie zdają sobie sprawy, z czym może się to wiązać. Uważają, że to niewinne zdjęcia. Tymczasem tę ich niewinność i naiwność może ktoś brutalnie wykorzystać.

Z zagrożenia zdaje sobie sprawę także policja, która porusza problem podczas pogadanek w szkołach.

– W trakcie spotkań z uczniami zawsze uczulamy ich na niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z internetu – mówi młodszy aspirant Robert Czerwiński z zespołu ds. prewencji kryminalnej nieletnich i patologii w słupskiej policji. – Młodzi ludzie powinni przede wszystkim mieć świadomość, że w internecie nie są anonimowi. A różnie z tym bywa.

Nie bez powodu więc niemal we wszystkich szkołach nauczyciele informatyki zwracają uwagę podopiecznym na niebezpieczeństwo, na jakie same – świadomie lub też nie – się wystawiają, zamieszczając w internecie swoje roznegliżowane zdjęcia.

– Nie tylko zresztą na tych lekcjach – zaznacza Ewa Bogdanowicz, dyrektor I LO w Słupsku. – Czasy się zmieniają i wśród nastolatków z roku na rok widać coraz większą swobodę w ubiorze i zachowaniu.

Tymczasem szokowanie własnym wizerunkiem nie powinno być metodą na zaistnienie. Niestety, na co dzień media lansują zupełnie inne wzorce. Dlatego trzeba cały czas pracować nad wyrobieniem u młodych ludzi poczucia dobrego stylu, klasy i własnej wartości.

To bez wątpienia ciężka praca i na efekty niekiedy trzeba czekać. Ale chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że warto.

Zarówno pedagodzy. jak i policja podkreślają, że w kształtowaniu odpowiednich postaw nastolatków ogromną rolę mają rodzice.

– Nie można zrzucać całej odpowiedzialności wychowania na szkołę – mówi Robert Czerwiński. – Ona jest tylko dodatkiem. Rodzice powinni wiedzieć, czym ich dzieci się zajmują, siedząc przed monitorem komputera.

Źródło: Głos Pomorza
Nasza klasa na golasa. Co internauci potrafią pokazać w sieci

Czytaj więcej o:
  • golasa
  • na
  • nasza-klasa
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Ojczym zmuszał dzieci do seksu i nieprzyzwoitych zabaw

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.