Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasza-klasa bez śledzika? Administracja zaczęła ulegać protestującym

Szi
fot. Nasza-klasa.pl
Kilka miesięcy temu pojawił się na naszej-klasie budząc wiele emocji. Jednak częściej tych negatywnych. Śledzik został bardzo szybko znienawidzony przez internautów. Zaczęły się masowe apele do administracji portalu z prośbą o usunięcie go.

Internauci przekazywali sobie różne instrukcje jak się go pozbyć. Najciekawsze jest to, że używali w tym celu właśnie śledzika. To na jego forum dzielili się pomysłami jak go zdegradować. W ten sposób nieświadomie potwierdzali jego przydatność.

Ale wreszcie administracja naszej-klasy wzięła pod uwagę niezadowolenie internautów i śledzik spadł - piętro niżej! To pierwszy krok do sukcesu.

- Śledzik od początku działał mi na nerwy. Po zalogowaniu się na naszą-klasę pojawiał się na samym szczycie i zajmował ponad pół strony. Ja wolę obejrzeć nowe zdjęcia znajomych lub sprawdzić kto odwiedził mój profil, niż czytać śledzika -mówi Monika, użytkowniczka naszej-klasy.

Wielu internautów nie rozumiało funkcji śledzika i nie wiedziało w jakim celu go używać.

- Właściwie to nie wiem po co ten śledzik jest. Nikt na nim nic mądrego nie pisze tylko każdy wymyśla jak go usunąć - mówi Andrzej, naszo-klasowicz.

Pojawiały się różne łańcuszki z apelem o usunięcie śledzika. Jedne zabawne inne mniej, ale wszystkie miały jeden cel - pozbyć się go.

"naklej na monitor znaczek za 1,50 zł (musi być pośliniony), następnie wprowadź w komórce kod 49043u-43rv, włącz pralkę na program gotowanie i przez 60 sekund migaj lampką nocną w sypialni - śledzik zniknie. TO DZIAŁA!! NAPRAWDĘ."

Niektóre do złudzenia przypominały wulgaryzmy - "5P13RD4L4J-5L3D21U".

Śledzik miał pomóc internautom monitorować przemyślenia i przeżycia opisywane przez jego znajomych. Jednak okazał się porażką. Użytkownicy naszej-klasy nie są skłonni ani do zwierzeń ani nie wykazują zainteresowania zwierzeniami innych.

-Śledzenie profili jest dobrowolne. Jeśli nie chcesz czytać wpisów danej osoby, wystarczy wejść na jej profil i zaznaczyć "Nie śledź". Decyzja nie jest nieodwołalna. Jeśli po jakimś czasie zmienisz zdanie, wystarczy zaznaczyć "Śledź" czytamy na blogu administracji naszej-klasy

Podobna funkcja do śledzika działa na konkurencyjnym portalu społecznościowym facebook. Tam jednak cieszy się sporym powodzeniem i nikt nie neguje jej istnienia. Tam najnowsze aktualności czytają się całkiem nieźle.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna