Mundurówka 2010. Zobacz, jakie stawki obowiązują w tym roku

Dodano: 30 marca 2010, 15:30 Autor:

Jest już stosowne rozporządzenie w tej sprawie.

Minister spraw wewnętrznych i administracji podpisał już rozporządzenie umożliwiające naliczenie i wypłacenie tegorocznej mundurówki dla policjantów. Obecnie świadczenie to wynosi ponad 2000 zł. W pełni zostanie wypłacone tym funkcjonariuszom, którym jeszcze nie wymieniono mundurów służbowych. Ci, zaś, którym w ubiegłym roku wydano nowe mundury a w tym zostaną one uzupełnione o kolejne komplety, otrzymają połowę tej kwoty. Wypłata mundurówki przewidziana jest na 15 kwietnia.

Mundurówka, czyli wypłata równoważnika za umundurowanie, to świadczenie dodatkowe dla policjantów, które powinno być przeznaczone przez każdego funkcjonariusza na zakup i wymianę zużytych elementów umundurowania. Prawo do tego świadczenia zapisano w art. 70 ustawy o Policji, a uszczegółowiono w rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych w sprawie wysokości i warunków przyznawania policjantom równoważnika pieniężnego w zamian za umundurowanie. Zgodnie z tymi aktami prawnymi każdemu policjantowi wydawane jest umundurowanie lub wypłacany jest równoważnik za brak umundurowania.

Wartość tego równoważnika na 2010 rok wynosi:

* w korpusie podoficerów i szeregowych Policji - 2095,50 zł dla mężczyzn i 2121,50 zł dla kobiet,
* w korpusie aspirantów Policji - 2119,70 zł dla mężczyzn i 2145,70 zł dla kobiet,
* w korpusie oficerów Policji - 2121 zł dla mężczyzn i 2147 dla kobiet.

Wypłata pełnej mundurówki w świetle obowiązującego prawa nie jest możliwa dla tych, którzy otrzymali umundurowanie w naturze. W 2009 roku w związku z rozpoczęciem procesu wymiany mundurów służbowych dla polskiej Policji 26 tysięcy policjantów prewencji i ruchu drogowego otrzymało nowe zestawy umundurowania. W związku z tym, że czas używalności poszczególnych elementów wyliczono na okres od 2 do 4 lat, ich roczna wartość przypadająca na każdego funkcjonariusza wynosi 632 zł. Ponadto jeszcze w tym roku te 26 tysięcy policjantów otrzyma kolejne elementy mundurów policyjnych (m.in. kurtki zimowe, spodnie letnie i zimowe, półgolf, koszulki polo, półbuty i bieliznę zimową termoaktywną, skarpety letnie i zimowe), których roczna wartość na każdego funkcjonariusza to 485 zł. Zgodnie z cytowanym powyżej rozporządzeniem mundurówka dla tych funkcjonariuszy zastanie jednorazowo pomniejszona o zsumowane kwoty rocznej wartości otrzymanego umundurowania. Zatem tym, którzy otrzymali nowe mundury, wypłacony zostanie w tym roku równoważnik w kwocie ok. 1000 zł. W kolejnych latach otrzymają oni pełną mundurówkę.

Takie same zasady wypłaty równoważnika za umundurowanie dotyczyć będą pozostałych policjantów, którym sukcesywnie będą wydawane nowe mundury. Do końca 2011 roku planowany jest proces przemundurowania całego pionu prewencji polskiej Policji.

Wypłacenie równoważnika za umundurowanie jest planowane na 15 kwietnia 2010 roku.

Czytaj więcej o:
  • świadczenia
  • 2010
  • kasa
  • mundurowe
  • mundurówka
  • pieniądze
  • policja
  • służby
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Krzysztof Teodor Toeplitz nie żyje

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.