Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Artykuł

Najbardziej absurdalne zdarzenia kryminalne z Podlasia i Mazur

Dodano: 27 maja 2010, 15:15 Autor:

Najbardziej absurdalne zdarzenia kryminalne z Podlasia i Mazur

(fot. Archiwum)

Przeczytaj szczegóły.

Zdarzają się takie historie, które nieraz wywołują uśmiech na twarzy, kiedy się o nich słyszy.

Sami siebie wydali"
Białostocka para złodziei znalazła się w czołówce najgłupszych przestępstw krajowych. Ukradli oni samochód i przypadkiem połączyli się telefonicznie z policją, ponieważ numer alarmowy był pierwszym na liście. Oczywiście, nie wiedzieli o tym. Bezwiednie sami poinformowali funkcjonariuszy o przestępstwie. Mówili bowiem głośno, że kradzież im się udała oraz którymi ulicami właśnie jadą. Para bardzo szybko wpadła w ręce policji.

Zakopał auto i zgłosił kradzież
Mieszkaniec województwa podlaskiego zgłosił się na policję z informacją, że skradziono mu auto. Policja zaczęła sprawdzać tę sprawę. Okazało się, że mężczyzna chciał wcześniej sprzedać samochód. Gdy nie było kupca, wykopał dół w garażu i tam ukrył samochód, po czym zabetonował dziurę. Zgłaszając kradzież, liczył na uzyskanie odszkodowania. Policjanci doszukali się tego znaleziska, a mężczyźnie został postawiony zarzut wyłudzenia odszkodowania.

Kradzież torów kolejowych
Kolejny przestępca z województwa podlaskiego wykazał się brakiem pomysłowości w kradzieży, a raczej w zacieraniu śladów po niej. Mężczyzna ukradł szynę kolejową i przewoził ją na swoją posiadłość podczepioną do ciągnika. Zostawiała ona ślad na drodze, po którym policjanci dotarli do złodzieja.

Kradzież kościelnego obrusa
41-letnia ełczanka podczas modlitwy w kościele doznała "olśnienia". Kościół był pusty, a jej bardzo spodobał się obrus, który leżał na ołtarzu i postanowiła zabrać go do domu. Kobieta nie wiedziała, że kościół jest monitorowany. Kilka dni później, w trakcie trwania mszy, ksiądz rozpoznał złodziejkę. Kobieta została zatrzymana, a w jej domu znaleziono także wazon z kościoła.

Oszukany przez dilerów
21-letni mieszkaniec Ełku zgłosił się na policję z informacją, że został napadnięty i ukradziono mu 15 tys. zł. Do rzekomego zdarzenia miało dojść podczas kupowania samochodu. Policjanci zajęli się sprawą. Jednak już w trakcie przesłuchań mężczyzna zaczął plątać się w zeznaniach. W końcu przyznał się, że został oszukany przez dilerów narkotykowych. Umówił się on z czterema mężczyznami, bo chciał kupić marihuanę. W domu zorientował się, że zamiast narkotyków dostał pocięte gazety. W ciągu kilku dni dilerzy zostali zatrzymani. Ełczaninowi nie przedstawiono zarzutów, ale nie wiemy, czy pieniądze odzyskał.

Za rzucanie kamieniami dostanie 5 lat
20-letni mieszkaniec Ełku rzucał kamieniami w zaparkowane audi. Gdy policja przybyła na miejsce zdarzenia, młodzieniec tłumaczył się, że pomylił samochód. Chciał bowiem obrzucić kamieniami auto osoby, która go oszukała. Właściciel audi wycenił szkody na 600 zł. Okazało się, że sprawca zamieszania miał około jednego promila alkoholu we krwi. Za taki wybryk grozi mu pięć lat więzienia.

Czytaj więcej o:
  • Mazury
  • najgłupsze przestępstwa
  • przestępcy
  • przestępstwa
  • Przestępstwa Podlasie
  • województwo podlaskie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Szukasz pracy na wakacje? Sprawdź, gdzie możesz ją znaleźć

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy stołujesz się "na mieście"?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 483.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.