Jesteś tu: Strona główna Era Wodnika Artykuł

Sprawdź, co przynosi szczęście w finansach

Dodano: 7 lipca 2010, 19:30 Autor:

I gotówka płynie szerokim strumieniem...

Figurka słonia z podniesioną trąbką, rybia łuska w portfelu (najlepiej czerwonym), obsypywanie młodej pary ryżem i drobnymi monetami - oto talizmany i rytuały, które maja nam zapewnić szczęście w sferze finansowej. Wśród nich są i te bardziej egzotyczne, pochodzące z tradycji Wschodu.


Żabka trzyma w pysku monetę

Chińskie monety na przyciąganie pieniędzy mają około około 2,4 centymetrów średnicy. Po obydwu stronach widnieją symbole obfitości i powodzenia życiowego, szczególnie w sferze finansów. Najlepiej nosić je przy sobie w portfelu albo trzymać w szkatułce do przechowywania pieniędzy. Jeśli kupimy kilka monet, należy je związać czerwoną wstążeczką.

Do innych symboli sprzyjających stanowi naszego konta jest... żaba finansowa. To klasyczny amulet na aktywizowanie energii obfitości w domu lub w miejscu pracy. Najlepiej umieścić żabę tam, gdzie zwykle przechowujemy pieniądze. Niech patrzy w ich kierunku. Do żaby dołączona jest również chińska moneta bogactwa, którą wkłada się żabie do pyszczka.

I gotówka płynie szerokim strumieniem

Zgodnie z zasadami feng shui (starożytna praktyka planowania w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym) w Chinach ciężko spotkać restaurację bez akwarium. Stosuje się je również w firmach. Jednak aby akwarium spełniało swoją rolę, należy przestrzegać wielu zasad. Przede wszystkim powinno znajdować się w ściśle określonej strefie feng shui - w strefie południowo – wschodniej, która jest odpowiedzialna za powodzenie i finanse.

Można je również postawić w innym rejonie domu, pokoju, biura np.: wschodnim lub zachodnim. Musimy przy tym pamiętać, że akwarium silnie ożywia otoczenie, dlatego nie powinno się go umieszczać w sypialni, kuchni oraz obok ciągów komunikacyjnych.

Agat na szyi i owies w żołądku

Jednym z kamieni, którym przypisuje się moc sprzyjania bogactwu, jest agat muszlowy. Nazywany jest kamieniem sukcesu, i doprawdy zasłużył sobie na to miano. Być może dlatego, że swemu posiadaczami udziela niezwykłej mądrości, jaką daje perspektywa 300 milionów lat. Bo tyle właśnie istnieje agat muszlowy.

Powstał z muszli skamieniałych ślimaków (turitella). Podobno nosząc ten kamień, będzie się osobą majętną i nigdy nie zabraknie nam pieniędzy.

Zmian życiowych nie uda się przeprowadzić, jeśli nie pójdzie za nią odpowiednia dieta. Niektórzy wierzą, że energia zawarta w pewnych potrawach daje moc, która jest podstawą wszelkiej magii. Kto pragnie się wzbogacić, powinien jeść dużo dań zawierających owies. W menu powinny się znaleźć pietruszka, fasola, kapusta, pomidory, sałata, owoce (banany, gruszki, migdały), bazylia, cynamon, goździki, imbir, koper oraz słodkie desery tj. czekolada i ciasto z czarnymi jagodami.

Era Wodnika - przeczytaj inne artykuły

Czytaj więcej o:
  • co przynosi szczęście
  • co przynosi szczęście w finansach
  • Era Wodnika
  • przepowiednie
  • szczęście
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.