Sondaż wyborczy. Sprawdź aktualne notowania partii politycznych

Dodano: 12 sierpnia 2010, 18:45 Autor:

PSL poza parlamentem.
Sondaż wyborczy. Sprawdź aktualne notowania partii politycznych

(fot. sxc.hu)

Przeczytaj więcej

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku sierpnia, PO mogłaby liczyć na poparcie 41 proc. osób, które zadeklarowały udział w głosowaniu, a PiS na 29 proc. - wynika z sondażu CBOS. Próg wyborczy przekroczyłby jeszcze tylko SLD, który w sondażu otrzymał 9 proc.

Według sondażu CBOS przekazanego w czwartek PAP, poza parlamentem znalazłoby się m.in. PSL, które otrzymało 3 proc. poparcie.

W sierpniu w porównaniu do sondażu z lipca poparcie dla PO wzrosło o 1 pkt proc. O taką samą wartość spadło z kolei poparcie dla PiS. SLD zanotował spadek poparcia o 2 pkt proc. Poparcie dla PSL nie zmieniło się od lipca.

Spośród partii ujętych w sondażu 1-procentowe poparcie zanotowały: Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, Liga Polskich Rodzin, Partia Kobiet oraz Unia Polityki Realnej.

Z kolei poparcie poniżej 1 proc. uzyskały: Partia Demokratyczna-demokraci.pl, Prawica Rzeczypospolitej, Polska Partia Pracy, Samoobrona RP, Socjaldemokracja Polska, Stronnictwo Demokratyczne oraz Unia Pracy. Ponadto poniżej 1 proc. ankietowanych wskazało, że w wyborach zagłosowałoby na jakieś inne ugrupowanie niż ujęte w sondażu.

CBOS zauważa, że blisko co siódma osoba deklarująca udział w wyborach (14 proc.) jeszcze nie wie, na którą z partii oddałaby swój głos. W lipcu takich osób było 11 proc.

W sierpniu zamiar uczestniczenia w wyborach parlamentarnych zadeklarowało 65 proc. respondentów (o 3 pkt proc. mniej niż w lipcu). 14 proc. odpowiedziało, że nie wie, czy pójdzie do głosowania (2 punkty proc. więcej niż w poprzednim sondażu) a 22 proc., że na pewno nie wzięłoby udziału w wyborach (o 2 pkt proc. więcej niż przed miesiącem).

Sondaż przeprowadzono w dniach 5-11 sierpnia 2010 roku na liczącej 986 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

*Materiał oznaczony jako PAP jest własnością Polskiej Agencji Prasowej. Kopiowanie i redystrybucja zabronione

Czytaj więcej o:
  • sondaz CBOS
  • sondaze wyborzce
  • sondaż
  • sondaż wyborczy
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Media Regionalne

Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2014.