Sandra Pawełczak i Paweł Skowroński z brązowymi medalami mistrzostw świata

(miłk)
Sandra Pawełczak znalazła się na podium mistrzostw świata seniorek
Sandra Pawełczak znalazła się na podium mistrzostw świata seniorek Archiwum
Poznań, Białystok. Reprezentantka Dojlid Białystok swój wielki sukces osiągnęła w olimpijskiej konkurencji K4 na 500 metrów. Jej kolega z klubu w C2 na 200 metrów.

Sandra Pawełczak i jej koleżanki uratowały honor reprezentacji Polski, gospodarza mistrzostw świata, na dłuższych dystansach. Dopiero w ostatnim dniu imprezy, zdobyły pierwszy medal dla biało-czerwonych. Czwórka pań startowała w składzie: Karolina Naja, Aneta Konieczna, Pawełczak i Magdalena Krukowska.

Polki, choć mało kto oczekiwał tak dobrego startu, przegrały tylko z Węgierkami i Niemkami. O 0,036 sekundy wyprzedziły osadę hiszpańską.

Dla Sandry to bardzo udane mistrzostwa. Oprócz pierwszego w karierze medalu mistrzostw świata seniorek, przede wszystkim zdobytego w konkurencji olimpijskiej, zajęła 4. miejsce w K-2 na 1000 metrów. Na tym dystansie płynęła z Krukowską.

Paweł Skowroński z Dojlid Białystok był najpierw 6. w C2 na 1000 metrów z Marcinem Grzybowskim. To konkurencja olimpijska. W niedzielę sobie poradził lepiej na dystansie 200 metrów. Z Pawłem Baraszkiewiczem zajął 3. miejsce w nieolimpijskiej osadzie C2.

- Cały sezon się rozpędzaliśmy. Forma miała wystrzelić i rzeczywiście się udało - mówił Skowroński.