Jesteś tu: Strona główna Magazyn Artykuł

Wpływ Księżyca na nasze życie jest ogromny!

Dodano: 24 października 2010, 7:15 Autor:

Niewiele osób wie, że skuteczność codziennych czynności takich jak: obcinanie włosów, pranie, gotowanie, prace w ogrodzie czy zażywanie lekarstw zleży od rytmów Księżyca.
Lekarze w szpitalach nie ustalają terminów operacji zgodnie z fazami Księżyca. Jeśli jednak istnieje taka możliwość starajmy się to wykonywać w odpowiednim czasie.

Lekarze w szpitalach nie ustalają terminów operacji zgodnie z fazami Księżyca. Jeśli jednak istnieje taka możliwość starajmy się to wykonywać w odpowiednim czasie.

Może warto spróbować bardziej świadomie wykorzystywać jego wpływy, zdobyć potężnego sprzymierzeńca, który pomoże nam żyć łatwiej, unikać niepotrzebnych stresów i błędnych decyzji życiowych.

Do fryzjera tylko w dniach Ryb
Jeśli chcecie mieć piękne, bujne i lśniące włosy, należy ścinać je w dniach, gdy Księżyc stoi w znaku Lwa lub Panny. Należy natomiast unikać ścinania w dniach Ryb lub Raka. Włosy wtedy są cienkie, łamliwe i będą wypadać. Dawniej fryzjerzy w niektóre dni zamykali swoje zakłady, gdyż nikt nie korzystał z ich usług. Dzisiaj niewielu fryzjerów zna te zasady, a na pewno żaden się do nich nie stosuje.

Są dni, kiedy takie prace jak sprzątanie, pranie i porządkowanie wykonujemy z wielkim wysiłkiem, wszystko nas męczy i idzie jak po grudzie, a bywają dni, że robota wprost pali się nam w rękach. Niemal wszystkie prace domowe można wykonywać łatwiej, przyjemniej i skuteczniej w okresie, gdy Księżyca ubywa. Plamę możemy wywabić dużo szybciej i skuteczniej, pranie będzie czystsze, na umytych szybach nie pozostaną smugi, a pomalowana farbą powierzchnia szybciej wyschnie.

Inna rada to: podczas pełni trzeba uważać przy piciu alkoholu. Już niewielka ilość tego trunku może nas zwalić z nóg.

Kiedy się leczyć?
Istnieją tysiące rad dotyczących zdrowego trybu życia. Może przyda się jeszcze kilka, które związane są z rytmami Księżyca. I tak nie należy przeprowadzać zabiegów chirurgicznych w dniach pełni. Dzień ten powoduje najbardziej negatywne skutki. Częstsze są komplikacje i infekcje, krew krzepnie wolniej a rekonwalescencja trwa dłużej. W czasie, gdy Księżyc przebywa w jednym z dwunastu znaków zodiaku pobudza różne rodzaje energii w różnych częściach ciała i narządach. Nie należy wtedy operować tej części ciała, która rządzona jest przez panujący właśnie znak. Zasady i obszar działania tych energii są znane. Nie operujemy serca, kiedy Księżyc jest w znaku Lwa, nerek i pęcherza, kiedy jest w Wadze, żołądka, wątroby i płuc, kiedy jest w Raku, śledziony i trzustki w Pannie. Oczywiście zasady te nie dotyczą przypadków nagłych. Nie zawsze też istnieje możliwość wyboru. Lekarze w szpitalach nie ustalają terminów operacji zgodnie z fazami Księżyca. Jeśli jednak istnieje taka możliwość starajmy się to wykonywać w odpowiednim czasie.

Inna zasada mówi: Zabiegi lecznicze wykonywane w strefie ciała rządzonej przez znak zodiaku, w której właśnie znajduje się Księżyc, działają podwójnie skutecznie. Wyjątek stanowią zabiegi chirurgiczne. Leki i środki wzmacniające podawane w dniach, gdy Księżyca ubywa, działają dużo bardziej efektywnie niż podczas innej fazy. Do stomatologa należy się wybierać w dniach, kiedy Księżyca ubywa. Zakładanie plomb, mostków i koronek i ekstrakcja zębów powinno być wykonywane w tych właśnie dniach. Ludzie chorzy na serce powinni unikać stresów w czasie pełni. Istnieje zwiększone ryzyko zawału serca.

Siać tylko przed pełnią
Zauważyliście na pewno, że przesadzana roślina pokojowa czy balkonowa czasami przyjmuje się bez problemu, innym razem usycha bez wyraźnego powodu. Jeśli przesadzimy ją w dniach Panny, na pewno nie uschnie i szybko się ukorzeni. Rośliny drzewiaste, które marnieją i chorują, można jeszcze uratować ścinając ich wierzchołki podczas nowiu.

Jeśli ktoś wybiera się na dwutygodniowe wczasy, wcale nie musi prosić sąsiada o podlewanie swoich roślin doniczkowych. Wystarczy, że podleje je obficie w dniach, kiedy Księżyc jest w znaku Raka, Skorpiona czy Ryb, a wszystkie rośliny przetrwają. Coraz więcej działkowców korzysta z kalendarza biodynamicznego z bardzo dobrym skutkiem. Wiedzą oni, że nie tylko wysiew, ale takie czynności jak odchwaszczanie, nawożenie, nawadnianie, zwalczanie szkodników muszą być wykonywane o odpowiedniej porze. Szczególnym dniem na odchwaszczanie jest dzień 18 czerwca do godziny dwunastej w południe. Wszystkie usunięte w tym czasie chwasty, nawet, jeśli ich korzenie zostaną w glebie, nigdy nie odrosną.

Niepalne drewno
Choinka bożonarodzeniowa ścięta 3 dni przed jedenastą pełnią roku, która najczęściej wypada w listopadzie a czasami w grudniu nie traci igieł i długo zachowuje swój zapach. Dawniej leśnicy sprzedawali takie drzewka drożej od pozostałych drzewek świątecznych.

Jeśli zwiedzaliście kiedyś skansen pełen starych drewnianych domów na pewno nie zwróciliście uwagi na to, że w niektórych z nich kominy, otwory do pieców, szufle do wyciągania z pieca rozżarzonych garnków czy obudowy palenisk wykonane były z drewna. Dziwne jest to, że przedmioty te miały bezpośredni kontakt z ogniem, a jednak nie paliły się. Rozwiązanie jest proste. O tym czy drewno będzie się paliło czy nie decyduje termin ścięcia drzewa. Drzewo ścięte 1 marca po zachodzie słońca jest niepalne. Natomiast drzewo ścięte 25 marca, 29 czerwca i 31 grudnia nie pęka i nie rozsycha się. Jeśli chcemy mieć drewno, które nie gnije i nie rozkłada się, doskonałe na budowę mostów i łodzi, musimy je ściąć w dniach, kiedy Księżyca ubywa i jest on w znaku Ryby. Wiedzieli o tym nasi przodkowie i dlatego niektóre mosty i inne drewniane budowle przetrwały wieki bez żadnych środków konserwujących.

Możecie sami przeprowadzić eksperyment, aby przekonać się, jak wielką siłę ma Księżyc. W czasie, gdy przypada pełnia, postawcie szklankę napełnioną po brzegi wodą na wolnym powietrzu. Po około dwóch godzinach woda ze szklanki będzie się wylewać. Możecie też zostawić na noc na podwórku ostrą maszynkę do golenia. Rano będzie zupełnie tępa.

Czytaj więcej o:
  • czynności życiowe
  • drewno
  • fazy Księżyca
  • fryzjer
  • Księżyc
  • wpływ Księżyca
  • życie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Karate z sępem i kisiel z kosmosu

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.