Jesteś tu: Strona główna Po godzinach Artykuł

Kuchenne Rewolucje. Magda Gessler doprowadziła szefową kuchni do łez

Dodano: 24 października 2010, 11:30 Autor:

Zobacz, co się działo w ostatnim odcinku "Kuchennych rewolucji".

Mnóstwo nerwów, ostre słowa krytyki, metamorfoza i... jak zwykle happy end. Za nami kolejny odcinek "Kuchennych rewolucji", w którym znana restauratorka Magda Gessler w ciągu 4 dni pomaga chętnym restauracjom wyjść z finansowego kryzysu.

Tym razem reanimacji wymagała "Słowiańska" w Słońsku (woj. lubuskie). Właścicielka skarżyła się na brak klientów. Tuż po przyjeździe na miejsce Gessler zamówił kilka dań z menu. Nie kryła rozczarowania, kiedy okazało się, że zarówno rosół, krem z grzybów, barszcz czy sos pieczeniowy i winegret, były... z proszku. Szefowa kuchni, pani Teresa, skarżyła się, że pracuje z jeszcze tylko jedną kucharką i nie mają czasu na przygotowywanie wszystkich dań od podstaw. Magda Gessler jednoznacznie stwierdziła, że to oszukiwanie klientów i nakazała wyrzucenie wszystkich zup i sosów instant.

- Tu brakuje personelu. Pani Teresie brakuje podstawowej wiedzy na temat gotowania - grzmiała Magda Gessler. Krytyka i stres związany ze zmianami doprowadził szefową kuchni do łez. Ostatecznie wzięła się jednak "w garść" i razem z resztą pracowników przystąpiła do ulepszeń.

Aby lokal "Słowiańska" zasłużył na ten przymiotnik, Gessler poleciła wprowadzić do menu rosół z gęsi, barszcz z uszkami nadziewany mięsem z gęsi, dziczyznę z gruszkami. Wszystko robione na miejscu i świeże. Przy okazji cały personel przeszedł szkolenie z przyrządzania sosu winegret.

Przed przyjęciem gości w "Słowiańskiej" po metamorfozie znów pojawiło się napięcie. - Jeśli jeszcze ktoś wyjdzie, to i ja zgaszę światło i wyjdę - ostro zareagowała Magda Gessler na niesubordynację zespołu. Część pracowników nie angażowała się w przygotowania. Ponadto wcześniej okazało się, że gar z rosołem z gęsi (ugotowany poprzedniego dnia), pani Teresa nie przestawiła w chłodniejsze miejsce, przez co zupa lekko skwaśniała.

Gessler była wyraźnie poirytowana. Znalazła jednak sposób na uratowanie zupy i całego przedsięwzięcia.

Na sali zamiast ciężkich stołów i nudnych obrusów, stanęły lekkie wiklinowe meble. Okna i całe wnętrze przyozdabiały kwiaty. Wystrój i nowe menu zachwyciło gości i samą właścicielkę, która była miło zaskoczona nowymi daniami. Zarządzanie restauracją w pełni przekazała zaś swojej córce.

Po 4 tygodniach, kiedy Magda Gessler przyjechała sprawdzić rezultaty swoich starań, okazało się, że "Słowiańska" świetnie sobie radzi. Nakładki na menu, z tanimi i dobrymi propozycjami na poszczególne dni tygodnia to, zdaniem restauratorki, genialny pomysł. Zadowolona również z gulaszu z dziczyzny, jaki jej podano, uznała, że "to był miły i pyszny powrót do Słońska".

Czytaj więcej o:
  • Gessler
  • Kuchenne rewolucje
  • kuchnia
  • Magda Gessler
  • restauracja
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.