Jest śledztwo w sprawie zaniedbań w leczeniu 10-letniej Kariny

Dodano: 12 listopada 2010, 21:00

Dziewczynka z odmrożonymi stopami trafiła do Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach.

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach (Podlaskie) wszczęła śledztwo w sprawie zaniedbań w leczeniu 10-letniej Kariny ze wsi Rzepiski, która z odmrożonymi stopami trafiła do Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach.

Jak poinformował w piątek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz, prokuratura postanowiła wszcząć śledztwo, gdyż zachodzi podejrzenie, że Karina była leczona nieprawidłowo. Możliwe, że dziewczynka za późno trafiła do specjalistycznej placówki w Gdyni.

10-letniej Karinie amputowano w gdyńskim szpitalu wszystkie palce stóp. Dziewczynka na początku października zaginęła i spędziła sześć dni w lesie; odmroziła wtedy stopy, w które wdała się zgorzel gazowa (gangrena). Najpierw trafiła do szpitala w Suwałkach, a potem do Gdyni. Karina ciągle jest leczona w Gdyni.

Prokuratura sprawdza także, w jakich okolicznościach doszło do zaginięcia dziewczynki. Dochodzenie dotyczy odpowiedzialności za narażenie 10-latki na bezpośrednie narażenie utraty życia i zdrowia, za co może grozić rodzicom do 5 lat więzienia.

Jak powiedział PAP Tomkiewicz, dziewczynka na początku grudnia ma wrócić do domu i wtedy prokuratura wreszcie przesłucha ją w tej sprawie. Dodał, że to ostatnia czynność, którą prokuratorzy muszą wykonać.

Rodzice Kariny od 2002 roku mają ograniczoną przez sąd władzę rodzicielską. Nadzór nad rodziną sprawuje kurator sądowy, który złożył wniosek o zbadanie, czy rodzice mogą w ogóle opiekować się dziećmi. Po wydaniu opinii sąd ma podjąć decyzję w tej sprawie. Rodzice mają problemy z alkoholem, w domu często dochodziło do awantur.

Chora na epilepsję i autyzm 10-latka ze wsi Rzepiski na Podlasiu zaginęła 5 października, gdy wyszła z domu na grzyby do pobliskiego lasu. Odnalazła się po sześciu dniach. Szła drogą krajową nr 8 w pobliżu Kolnicy - 5 km od domu. Zauważył ją kierowca. Była bardzo brudna, wyczerpana i głodna, od razu trafiła do szpitala. Karina była odwodniona i wyziębiona, a na jej ciele lekarze znaleźli 16 kleszczy. Wstępne ustalenia policji wskazują, że dziewczynka nie została przez nikogo skrzywdzona.

Dziewczynka jest niepełnosprawna, uczy się w szkole specjalnej. Jest jednym z dziesięciorga dzieci w rodzinie.

Informacje oznaczone jako PAP są własnością Polskiej Agencji Prasowej. Kopiowanie i redystrybucja zabronione.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • Augustów
  • Karina
  • Karina Karwowska
  • Suwałki
  • zaginiona Karina
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy mieszkańcy Augustowa to życzliwi ludzie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 276.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.