Nowy Lidl już otwarty. Od dziś można robić tam zakupy

Dodano: 9 grudnia 2010, 7:45 Autor:

To już dziesiąty dyskont w mieście.
Prace przed wielkim otwarciem sklepu trwały do ostatniej chwili. Jeszcze w czwartek ekipy sprzątające zbierały i wywoziły z firmowego parkingu tony zalegającego śniegu.

Prace przed wielkim otwarciem sklepu trwały do ostatniej chwili. Jeszcze w czwartek ekipy sprzątające zbierały i wywoziły z firmowego parkingu tony zalegającego śniegu.

Nowo otwarty Lidl to już drugi sklep tej firmy w Łomży, a jednocześnie już dziesiąty dyskont w mieście. Jeszcze wczoraj trwały tam gorączkowe przygotowania do wielkiego otwarcia. Robotnicy wywozili tony śniegu zalegającego na parkingu.

Co za dużo to niezdrowo

Wszystko wskazuje na to, że póki co łomżyniakom muszą wystarczyć dyskonty, bo wciąż nie doczekaliśmy się galerii handlowej z prawdziwego zdarzenia.

– Uważam, że taka sytuacja nie jest dobra dla handlu – mówi dr Krystyna Leszczewska z Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. – Taka ilość tych sklepów paradoksalnie nie zwiększa możliwości wyboru.

Zdaniem specjalistów to właśnie dyskonty są dużo większym zagrożeniem dla małego i średniego handlu, niż duże centra handlowe. Krystyna Leszczewska twierdzi, że łomżyńscy handlowcy błędnie zdiagnozowali problem, widząc zagrożenie tylko w dużych galeriach.

Wojna drobnych przedsiębiorców z korporacyjnymi molochami trwa już od wielu lat i jak do tej pory, górą byli ci pierwsi.

W Łomży nie powstała żadna z planowanych galerii handlowych. Niestety pod ich nosem zaczęły wyrastać średniej wielkości sieciowe sklepy, które spowodowały systematyczny odpływ klientów. Łomżyńscy przedsiębiorcy zauważyli to dopiero teraz.

– Dyskonty wyniszczają handel w naszym mieście – podkreśla Andrzej Grzymała z Rady Łomżyńskich Handlowców. – W dodatku firmy te nie odprowadzają podatków w Łomży, tylko tam, gdzie są ich centrale. Więc traci na tym nie tylko lokalny biznes, ale również budżet naszego miasta.
Grzymała wie, że budowy galerii handlowych już nie da się zatrzymać, ale twierdzi, że powinny być ulokowane na obrzeżach miasta.

Klienci są zadowoleni

Według badań przeprowadzonych przez Lidla poziom akceptacji sklepu przez łomżyńskich klientów oscyluje w granicach 70 proc.

– Często robię zakupy w tego typu sklepach – mówi Krystyna Malec z Łomży. – Jest to dla mnie ogromna wygoda.

Można jednak spotkać się z diametralnie odmienną opinią. – To zabija handel w Łomży – uważa Piotr Mykiewicz, prowadzący mały biznes. – Jest tego zdecydowanie za dużo.

Wszyscy rozmówcy, mimo różnych opinii na ten temat, zgadzali się w jednym. W Łomży powinna powstać duża galeria handlowa.

Czytaj więcej o:
  • dyskonty
  • Lidl
  • Lidl Łomża
  • Lidl w Łomży
  • Łomża
  • Łomża zakupy
  • zakupy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak oceniasz stan odśnieżania łomżyńskich ulic po pierwszym ataku zimy?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 162.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.