Jesteś tu: Strona główna Dom Artykuł

Nowy Rok. Czas na zmiany

Dodano: 30 grudnia 2010, 17:00

A może noworoczne postanowienia poprawy zacząć od dokonania pewnych zmian wokół nas?

Bo fantazja jest od tego…
Idealnym momentem na decyzję o odświeżeniu wystroju mieszkania jest karnawał. Nastrój zabawy i spotkania z przyjaciółmi sprzyjają rodzeniu się ciekawych koncepcji aranżacyjnych. Jak sprawić, by nasz salon, kuchnia czy sypialnia nabrały nowego blasku, nie tylko na czas karnawałowej imprezy? Kiczowate wstążki zawieszone między „Stańczykiem”, a „Mona Lisą” to rozwiązanie chwilowe, a na generalny remont często nie pozwala domowy budżet, znacznie uszczuplony w trakcie Świąt. – Wiele osób utożsamia zmiany w mieszkaniu z wielotygodniowymi pracami budowlanymi i poważnymi inwestycjami. – zauważa Maciej Białek ze sklepu Pixers – W rzeczywistości już niewielkie elementy dekoracyjne mogą znacząco odmienić jego klimat. Wystarczy włączyć wyobraźnię, a pomysły same przyjdą.
Nie musimy burzyć ścian czy wymieniać mebli, by uzyskać satysfakcjonujący wygląd pomieszczenia. Czasem jeden odpowiednio dobrany plakat lub zdjęcie mogą w zaskakujący sposób wpłynąć na postrzeganie całości wystroju. Zastanówmy się zatem, co chcemy zmienić i jaki efekt pragniemy uzyskać.

Żyj kolorowo
Dekorując mieszkanie należy opierać się przede wszystkim na własnych upodobaniach. Karnawał to bardzo kolorowy okres. Możemy więc rzucić się w wir twórczej zabawy i przenieść nasz pokój gościnny na największą imprezę świata w Rio de Janeiro. Wielobarwna fototapeta z charakterystycznymi szalonymi piórami, pięknymi tancerkami lub bawiącymi się ludźmi, wprowadzi do domu niepowtarzalny nastrój. Natomiast zwolennicy spokojniejszych form wypoczynku mogą urządzić mieszkanie, wieszając na ścianach stonowane plakaty i obrazy, oprawione w gustowne ramy. Inspiracje czerpiemy ze świata. Do wyboru mamy miliony tematów. Dzięki temu pod jednym dachem mogą znaleźć się wątki związane z przyrodą, techniką, człowiekiem i wszystkim co go otacza. – Fotografie przeniesione w różnej formie na nasze ściany to źródło nieskończonych możliwości. – podpowiada Maciej Białek – W bardzo prosty sposób możemy tknąć życie w bezduszne kuchenne sprzęty, wprowadzić nastrój zabawy do salonu, a intymności do sypialni, zaś pokój dziecięcy przemienić np. w dżunglę pełną dzikich zwierząt.

Źródło: Karnawałowy szał pomysłów
- www.gs24.pl

Czytaj więcej o:
  • dom
  • wystrój
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.