Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Artykuł

Nowe osiedle w Białymstoku! Zamiast fabryk

Dodano: 3 lutego 2011, 7:00 Autor:

Białostoccy deweloperzy nie zwalniają tempa. W ciągu kilku lat mamy się doczekać trzech nowych dużych osiedli bloków w miejscach, które dotąd nie kojarzyły się z zabudową mieszkaniową.
Białostocki Instal przeniesie produkcję do Koplan, dzięki czemu przy ul. Transportowej zyska sporo miejsca na inwestycje mieszkaniowe. Tak mają wyglądać bloki osiedla Sonata Park.

Białostocki Instal przeniesie produkcję do Koplan, dzięki czemu przy ul. Transportowej zyska sporo miejsca na inwestycje mieszkaniowe. Tak mają wyglądać bloki osiedla Sonata Park. (fot. Arch. Agnieszka Duda)

Instal inwestuje w obrębie ulic Transportowej, Magazynowej i Składowej. Jaz-Bud wkrótce będzie budował przy ul. Ryskiej, a Rogowski Development kontynuuje prace przy ul. 1000-lecia PP.

Będzie zieleń i strumyk

Przy ul. Transportowej, w miejscu, gdzie od lat znajdowały się tereny fabryczne firmy Instal, prace już się rozpoczęły. W ciągu kilku lat powstanie duże osiedle bloków. Na razie wybudowany zostanie jeden budynek, ale finalnie między ulicami Transportową, Magazynową i Składową planuje się oddać do użytku około 1300 mieszkań. Osiedle ma już nazwę: Sonata Park.

– Zamierzamy przy ul. Transportowej wybudować dziesięć budynków – opowiada Maja Strzałkowska z firmy Instal. – Między nimi będą zaprojektowane pergole, dziedzińce, alejki spacerowe. Przez środek osiedla planujemy poprowadzić strumyczek, wzdłuż którego chcemy wybudować ścieżkę spacerową.
Wyróżnikiem nowego osiedla mają być muzyczne nazwy poszczególnych budynków (ten, który już powstaje będzie nosił nazwę Etiuda). Budowa pierwszego bloku ma się zakończyć na początku roku 2012. Ceny za metr kwadratowy powierzchni mieszkania będą się kształtować w przedziale od 4650 do 4900 złotych brutto.

Na początek dwa bloki

Do sporej inwestycji przymierza się również firma Jaz-Bud. Obok aktualnie powiększanego osiedla bloków przy ul. Świętokrzyskiej chce wybudować spore osiedle na ul. Ryskiej. Jaz-Bud kupił tu spory teren od białostockich "Uchwytów”. Budynki mieszkalne powstaną więc w miejscu, które jeszcze niedawno było terenami fabrycznymi.

– Pierwsze prace rozpoczniemy w marcu lub kwietniu – opowiada Dariusz Jaszczuk z firmy Jaz-Bud. – Przy Ryskiej powstaną dwa budynki, prawie 300 mieszkań. Docelowo planujemy wybudować w tym miejscu dwanaście bloków. Powstaną również lokale usługowe, w tym duży sklep od strony ul. Towarowej.

Dwa pierwsze budynki będą różniły się wielkością. Większy w najniższej części będzie miał cztery kondygnacje, a w najwyższej dziewięć (tyle pięter powstanie od strony ul. Łąkowej).
Budynki te mają być gotowe do oddania na przełomie 2012 i 2013 roku. Ceny metra kwadratowego mieszkania mają się zaczynać od 4700 złotych.

Przy ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego osiedle apartamentowców buduje firma Rogowski Development. Jeden budynek jest już gotowy, a plan na najbliższe miesiące to przebudowa stojącego w tym miejscu dawnego hotelu robotniczego, oraz budowa kolejnego apartamentowca. Prace nad dwoma budynkami mają się zakończyć w roku 2012.

Docelowo przy ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego ma powstać zespół apartamentowców różnej wysokości. Nie wiadomo jednak jeszcze, ile ich będzie.

Czytaj więcej o:
  • Białystok
  • Białystok Install
  • Install
  • nowe osiedle w Białymstoku
  • osiedle
  • osiedle Białystok
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Domek Napoleona do wynajęcia. ZMK już negocjuje

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Białystok jest ładnym miastem?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 199.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.