Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Ełk Artykuł

Andrzej Dobosz i Łukasz Chomik zaginęli bez śladu

Dodano: 4 lutego 2011, 7:45 Autor:

Dziewiętnastoletni Andrzej zaginął na dwa dni przed sylwestrem, 26-letni Łukasz w niedzielę. Szukają ich zrozpaczone rodziny i przyjaciele oraz policja. W witrynach sklepów, na słupach, w oknach barów zawisły ich zdjęcia. Przyjaciele wiadomości o ich zaginięciu umieszczają w portalach społecznościowych. Rodziny korzystają nawet z pomocy jasnowidzów.

Szukają Łukasza od rana do późnej nocy, na razie bez skutku

– Powoli tracimy nadzieję, choć szukamy go nadal, do późnych godzin nocnych. Powoli kończą nam się pomysły, które miejsca moglibyśmy jeszcze przetrząsnąć – przyznaje Jakub Iglicki, przyjaciel Łukasza Chomika.

Łukasz zniknął w niedzielę rano. W sobotę w nocy bawił się w Kuźni Smaku na imprezie zorganizowanej przez znajomych. Wyszedł z knajpki kwadrans przed godz. 6. Później ślad się urywa. W momencie zaginięcia Łukasz ubrany był w dżinsy, jasną koszulę i czarną kurtkę.

Jego telefon od niedzieli milczy. Poszukiwania rozpoczęły się, gdy Łukasz nie przyszedł w poniedziałek do pracy.

– To nigdy mu się nie zdarzało. Jest bardzo sumienny, gdy był chory, zawsze dzwonił – mówi Jakub. – Od razu rozwiesiliśmy ulotki z jego zdjęciem, nie czekaliśmy na policję.

W nocy ze środy na czwartek policjanci przeczesywali tereny na obrzeżach os. Konieczki. To miejsce wskazał rodzinie jasnowidz. Tej samej nocy Łukasza szukali też jego przyjaciele. W czwartek w kajakach spłynęli rzeką, by sprawdzić te miejsca, do których nie udało im się dojść pieszo. – Coraz więcej osób nam pomaga. Informacje o zaginięciu Łukasza zamieściliśmy na portalach n-k i Facebook, szukamy go cały czas. Więcej nie możemy już nic zrobić – dodają przyjaciele Łukasza.

Każda informacja jest ważna, nawet mało prawdopodobna

W środę, 29 grudnia bez śladu zniknął także Andrzej Dobosz. Wówczas 19-latek widziany był na ulicy Jaćwingów. Chłopak ma 185 cm wzrostu i szare oczy, jest średniej budowy ciała. W chwili zaginięcia ubrany był w beżowo-brązową kurtkę, jasne spodnie dresowe, czarne, sportowe buty i białą czapkę z czarnym napisem.

Andrzeja poszukują nie tylko policjanci i rodzina, ale też strażacy. Kilkukrotnie przeczesywali koryto rzeki Ełk.

Tu też rodzina o pomoc zwracała się do jasnowidza. – Tyraliera złożona z dziesięciu policjantów przeczesywała znacznie większy teren, niż ten wskazany przez jasnowidza, ale nie udało się znaleźć 19-latka – mówi Monika Bekulard, rzeczniczka ełckich policjantów. – Obie sprawy traktujemy priorytetowo. Nasi funkcjonariusze cały czas są w terenie, sprawdzają nawet najbardziej nieprawdopodobne informacje. Żadnej nie lekceważymy.

Czytaj więcej o:
  • Andrzej Dobosz
  • Ełk
  • Łukasz Chomik
  • zaginęli
  • zaginiony Andrzej Dobosz
  • zaginiony Łukasz Chomik
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Bezrobocie rośnie, a pieniędzy na nowe miejsca pracy nie ma

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

W którym z wymienionych mazurskich miast chciałbyś (chciałabyś) mieszkać?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 344.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.