Serwis jest częścią portalu portal regionalny

Turystyczne Perły Podlasia i Mazur » Szlaki turystyczne

dodano: 8 lutego 2011, 0:15

tagi:szlak turystycznyturystyka

Co oznaczają poszczególne kolory na szlakach turystycznych?

(azda)

Sprawdź.

(sxc.hu)

Kolory, jakie widujemy przy trasach rowerowych wbrew pozorom nie oznaczają poziomu trudności danego szlaku. Określają jedynie długość szlaku i walory krajobrazowe jakie po drodze możemy spotkać.

Kolor czerwony oznacza że idziemy po głównym szlaku. Tym kolorem oznakowane są m.in. Główny Szlak Beskidzki, Główny Szlak Sudecki, Główny Szlak Gór Świętokrzyskich. szlaki takie prowadzą zazwyczaj przez najciekawsze krajobrazowo i przyrodniczo miejsca w danym regionie. Czasem kolorem czerwonym może być oznakowana trasa, która niekoniecznie jest szlakiem głównym.

Kolor niebieski spotkanemu na szlakach, które wymagają pokonywania dłuższych odległości. Nie koniecznie muszą one być trudne do pokonania.

Kolor zielony i żółty służą do oznakowania krótkich szlaków łączących główne trasy, bądź szlaki dojściowe.

Kolor czarny oznacza szlak, którym szybko możemy dotrzeć do jakiegoś atrakcyjnego miejsca, ale podczas jego pokonywania nie powinniśmy liczyć na ciekawe widoki lub krajobrazy.

Zastosowanie poszczególnych kolorów przy oznaczaniu tras jest tylko podpowiedzią dla turystów. Czasem ciekawe tereny w ogóle nie tylko nie mają wyznaczonych czerwonych szlaków turystycznych, ale w ogóle nie są oznakowane.

Forum

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Linki

Zdjęcia

więcej » |

Wideo

Sonda

Brak ankiety.

Zobacz na głównej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press sp. z o.o. 2001-2015