Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nagła powódź w Tykocinie! Jest stan alarmowy [FOTO]

Wojciech Jakubicz [email protected]
– To po prostu straszne, cała ta woda napłynęła bardzo szybko – mówi Halina Borowska z Tykocina. Jej dom (w tle) jest zagrożony. – Nie wiem, co będzie dalej. Chyba będę czuwać całą noc.
– To po prostu straszne, cała ta woda napłynęła bardzo szybko – mówi Halina Borowska z Tykocina. Jej dom (w tle) jest zagrożony. – Nie wiem, co będzie dalej. Chyba będę czuwać całą noc.
Jeszcze rano miałam przed domem łąkę, a w ciągu kilkunastu minut, tuż po godzinie 11, w jej miejsce pojawiła się woda - opowiada Halina Borowska z Tykocina.

Tykocin. Podtopienie miasta

Stany alarmowe

Stany alarmowe

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we wtorek zanotowano przekroczenie stanów alarmowych rzeki Narew na stacjach Narew (stan alarmowy: 190 cm, stan wody 198 cm) i Wizna (stan alarmowy: 470 cm, stan wody 470 cm). Biebrza przekroczyła stan alarmowy w Osowcu (stan alarmowy: 410 cm, stan wody 428 cm). Jak zapowiadają synoptycy IMIGW w ciągu najbliższej doby w zlewni Narwi prognozuje się przeważnie opadanie oraz stabilizację stanów wody w strefie wody wysokiej. W związku z prognozowanymi ujemnymi temperaturami powietrza przewiduje się jednak dalszy rozwój zjawisk lodowych.

- Nie wiedziałam co robić, bo wody przybywało w oczach. Na szczęście nagle jej poziom przestał się podnosić.

Wczoraj pod wodą znalazły się łąki i podwórka kilku tykocińskich domów położonych najbliżej rzeki.

Woda prawie w domu

Mieszkającej obok pani Haliny Wiesławie Borowskiej, Narew zalała praktycznie cały przydomowy ogród: - Jeszcze kilka metrów i woda zaczęłaby wlewać mi się do domu - twierdzi kobieta.
Z niepokojem na sytuację zaczęli spoglądać inni mieszkańcy Tykocina. Powiadomiono strażaków.

- Strażacy OSP przygotowali worki ze żwirem i piaskiem, które pomogą zabezpieczyć zagrożone domy przed ewentualnym wzrostem poziomu wody - mówi Jan Rabiczko, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku, który tez przybył na miejsce. - Wbito również paliki, dzięki którym na bieżąco możemy monitorować aktualny stan wody.

Więcej w jutrzejszym wydaniu Gazety Współczesnej

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna