Warszawa. Rozkład jazdy ZTM. Tramwaje będą jeździć o innych godzinach

Dodano: 7 marca 2011, 17:00

W najbliższą sobotę zmienią się rozkłady jazdy wszystkich linii tramwajowych.

Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada, że tramwaje będą punktualniejsze, a w dni powszednie będzie ich więcej. Na dwa tygodnie znikną one jednak z ulic Puławskiej i Marszałkowskiej.

Jak poinformował w poniedziałek ZTM, rozkłady jazdy tramwajów zostaną dopasowane do warunków panujących na stołecznych drogach. Poprawić ma się koordynacja między liniami na głównych ciągach komunikacyjnych - tramwaje mają odjeżdżać z przystanków regularniej, a kursy mają być rozłożone bardziej równomiernie, dzięki czemu powinien skrócić się czas oczekiwania na przystankach.

Skorygowany ma zostać też określony w rozkładach czas przejazdu między poszczególnymi przystankami. Tam, gdzie wyliczono go jako zbyt długi, będzie skrócony, a tam, gdzie motorniczy mają za mało czasu na przejazd – wydłużony. Dzięki takiemu zabiegowi tramwaje mają jeździć punktualniej.

Od soboty, przez dwa tygodnie, tramwaje nie będą jednak jeździć ulicami Puławską i Marszałkowską - na odcinku od ul. Woronicza do pl. Zbawiciela. Powodem jest remont torowiska.

Od 12 marca (od godz. 0.20) do 2 kwietnia (do godz. 3.00) jeżdżące tamtędy tramwaje będą kursować trasami zastępczymi. Tramwaje linii 4 z ul. Marszałkowskiej skręcą w ul. Nowowiejską, a dalej pojadą ulicą Filtrową, przez pl. Narutowicza i ul. Grójecką do pętli przy ul. Banacha. Trasą tą pojadą także tramwaje oznaczone numerem 18, ale te dojadą tylko do pl. Narutowicza.

Z kolei tramwaje linii 10, jadące z pętli "Osiedle Górczewska", będą kursować ulicami Wołoską, Woronicza i Puławską - do pętli przy Wyścigach. Kursowanie linii 14 zostanie zawieszone.

Na czas tych zmian pojawi się dodatkowa linia tramwajowa, oznaczona numerem 74. Tramwaje pojadą od pętli "Służewiec" ulicami Marynarską, Wołoską, Woronicza i Puławską - do pętli "Wyścigi". Będą kursować w godzinach szczytu z częstotliwością co pięć minut, a poza szczytem - co siedem minut.

Także co pięć minut będą w godzinach szczytu jeździć autobusy zastępczej linii Z-1.Będzie można nimi dojechać od stacji metra Wilanowska do pl. Konstytucji.

Warszawa. Rozkład jazdy tramwajów ZTM:
Rozkład jazdy jest dostępny Tutaj

*Informacja oznaczona jako PAP jest własnością Polskiej Agencji Prasowej. Kopiowanie i redystrybucja zabronione.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • rozkład jazdy
  • rozkład jazdy tramwajów w Warszawie
  • Warszawa
  • Warszawa rozkład jazdy
  • Warszawa rozkład jazdy tramwajów
  • ZTM
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Do lekarza specjalisty pójdziemy bez kolejki?

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.