Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Artykuł

Zrób zakupy przez internet, a dostarczą Ci je pod same drzwi

Dodano: 30 marca 2011, 11:00 Autor:

Zakupy spożywcze w sklepach internetowych są alternatywą dla osób zapracowanych, chorych, niemających czasu na wyjście do marketu po większe sprawunki lub tym, którzy nie lubią tracić czasu na stanie w długich kolejach do kas.

Są dużym ułatwieniem, bo już nawet nie musimy wychodzić z domu, aby zamówić to, czego zabrakło nam w lodówce. Aby zrobić zakupy w e-sklepie potrzebujemy jedynie dostępu do internetu i zarejestrowania się na stronę, która umożliwia nam przeglądanie towarów i wybranie tych, które nam najbardziej odpowiadają.

W Białymstoku jedynym takim sklepem jest Bdsklep. Zrobimy w nim zakupy, a później zostaną nam one dostarczone pod same drzwi mieszkania lub też odbierzemy je osobiście w magazynie.

- Zainteresowanie zakupami jest i wzrasta. Realizujemy zamówienia z całego kraju i z zagranicy. Miesięcznie wysyłamy około 2500 zamówień. Jednak zamówienia z regionu stanowią mniejszość. Na podstawie wejść na stronę możemy określić, że najwięcej osób odwiedzających stronę pochodzi z Warszawy (20% wszystkich, wobec 9%, które pochodzą z Białegostoku) - poinformował Karol Wiazowski kierownik ds. e-commerce.

Zakupy można zrobić nie tylko w sklepach posiadających swoje siedziby na terenie konkretnego miasta. Umożliwiają nam zakupy także sklepy, ulokowane w całej Polsce. Jednak wtedy musimy liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania na paczkę i nieraz z wyższymi kosztami za przesyłkę, takie możliwość daje nam np. sklep totu.com czy też chili24, w których nie zapłacimy za koszt dostawy, jeżeli nasze zakupy będą wyższe niż 300 zł. W chili24 termin dostarczenia paczki nie przekracza 48 godzin, chyba, że są np. niepełne dane odbiorcy lub pieniądze nie zostały zaksięgowane na koncie sprzedającego, wtedy może wystąpić opóźnienia.

- W regionie, paczki zwykle są dostarczane następnego dnia, wyjątkowo klient musi poczekać jeśli nie ma danego produktu - jednak taką informację klient widzi jeszcze przed złożeniem zamówienia, na kartach produktów - powiedział Karol Wiazowski.

Mieszkańcy Białegostoku i osoby mieszkające w okolicy 10 km od miasta, mogą nawet liczyć na darmowa dostawę, jeżeli łączna kwota ich zakupów wyniesie powyżej 150 zł. Plusem tego sklepu jest to, że nie ma minimalnej kwoty, na jaką trzeba zrobić zakupy. Jednak, jeżeli będzie ona niższa, to do zakupów należy doliczyć 10 zł za dowóz na terenie miasta, a w miejscowościach oddalonych od Białegostoku do 10 km, to koszt dostawa wynosi 15 zł.

Zamówienia można składać 24 godziny na dobę. Jednak realizacja zamówień następuje najczęściej tylko w dni powszednie.

Jest także rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią stać w kolejce, ale nie mają nic przeciwko wyjściu z domu i udaniu się samemu po odebranie towaru w magazynie sklepu.

- Istnieje możliwość kontaktu i ustalenia sobie daty dowozu - w przypadku Białegostoku i najbliższych miejscowości korzystamy z własnego transportu, więc możemy datę o godzinę odbioru ustawić jeszcze bardziej precyzyjnie - powiedział Karol Wiazowski i dodał - Operujemy statusami zamówień. Kiedy zamówienie otrzyma status "gotowe do odbioru" klient dostaje informację na mail i może odebrać w dowolnym terminie, w godzinach pracy biura i dostaje zakupy.

Zakup alkoholu w sklepach internetowych jest oddany jedynie do rąk własnych osobie pełnoletniej i trzeźwej. Dostawca może wylegitymować osobę odbierająca, w celu weryfikacji jej wieku. Za zakupy można zapłacić gotówką przy odbiorze, przelewem, lub korzystając z tak zwanych szybkich płatności, m.in. karta Visa, MasterCard, Płacę z Inteligo.

Także coraz bardziej popularne stają się sklepy internetowe znanych sieciówek spożywczych. Tak jest w przypadku między innymi, delikatesów Bomi oraz Piotr i Paweł, których placówki mieszczą się na terenie naszego miasta, jednak jak na razie nie obsługują one naszego regionu.

Czytaj więcej o:
  • artykuły spożywcze
  • esklep
  • internet
  • pieniądze
  • zakupy
  • zakupy przez internet
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Zakupy w hipermarketach. Sprawdź, gdzie jest najtaniej!

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak oceniasz stan porządku w Białymstoku po zimie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 391.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.