Test szóstoklasisty 2011. Odpowiedzi, pytania, arkusze

Dodano: 5 kwietnia 2011, 9:05 Autor:

Lubię mojego kolegi, muj, przyjaciułka agnieszka, czy tważ – to tylko kilka przykładów błędów, jakie zrobili w ubiegłym roku szóstoklasiści podczas testu podsumowującego naukę w szkole podstawowej.

Test szóstoklasisty 2011. Odpowiedzi, pytania, arkusze:

Jak będzie w tym roku? Okaże się już dziś. O godz. 9 dzieci napiszą swój pierwszy poważny egzamin.

To sprawdzian, którego nie da się nie zdać
– Dla mnie ten egzamin jest bardzo ważny, bo chciałabym się dostać do dobrego gimnazjum – mówi Agata Bińczak z klasy VI F w SP nr 2 w Ełku. – Boję się trochę sprawdzianu z części matematyczno-przyrodniczej. Mają być pytania z liczb całkowitych, wzory na pola i ułamki, więc nietrudno będzie o błąd.

Tego sprawdzianu nie da się nie zdać. Aby go zaliczyć, wystarczy tylko, że uczeń pojawi się na egzaminie. Jego wyniki decydują jednak, do jakiej klasy w gimnazjum dany szóstoklasista zostanie przydzielony. W ubiegłym roku najlepiej z testem poradzili sobie uczniowie z ełckiej "czwórki”. Zdobyli średnio 66,75 proc. punktów.

– Najważniejsze jest, by dzieci nie bały się próbować, nie poddawały się i podjęły się rozwiązania każdego zadania – mówi Wanda Wojnowska, dyrektor SP nr 4 w Ełku. – Nawet jeżeli nie uda im się rozwiązać każdego z poleceń poprawnie, to każda czynność jest punktowana.

Bardzo dobrymi wynikami z ubiegłego roku pochwalić się mogą również podstawówki w Bobrach i Woszczelach oraz SP nr 6 w Ełku. Tam uczniowie opanowali średnio od 63 do 64,5 procent materiału. Najgorzej natomiast na sprawdzianie poszło dzieciom ze szkół podstawowych w Mrozach Wielkich oraz Skomacku Wielkim.

Rewolucja dopiero za rok
Dziś swoją wiedzę sprawdzą uczniowie podstawówek. Za tydzień natomiast z egzaminacyjnymi arkuszami zmierzą się gimnazjaliści. We wtorek odpowiadać będą na pytania z przedmiotów humanistycznych, w środę z matematyki i przyrody, w czwartek z języka obcego.

Wyniki zdecydują, do której ze szkół średnich się dostaną. – W szkole mamy zajęcia przygotowawcze, w domu rozwiązuję testy z poprzednich lat – opowiada Martyna Oszmian z klasy III B w Gimnazjum nr 4 w Ełku. – Stresuję się egzaminem, bo chciałabym się dostać do "czerwonego” ogólniaka, a tam trzeba mieć sporo punktów.

Rewolucji mogą się spodziewać uczniowie, którzy gimnazjalny egzamin pisać będą w przyszłym roku. Pierwszego dnia uczniowie napiszą dwa testy – z języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie. Podobnie drugiego dnia egzaminów: rozwiążą test z matematyki, później zajmą się części przyrodniczą.

Trzeciego dnia szóstoklasiści zmierzą się z językiem obcym, który będą mogli zdawać na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Egzaminatorzy będą też odtwarzać sposób rozumowania ucznia i dawać punkty za to, jak daleko doszedł na drodze do rozwiązania zadania.

Czytaj więcej o:
  • egzamin szóstoklasisty 2011
  • Test szóstoklasisty 2011
  • Test szóstoklasisty 2011 arkusze
  • Test szóstoklasisty 2011 odpowiedzi
  • Test szóstoklasisty odpowiedzi
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Test szóstoklasisty 2011. Odpowiedzi - tutaj je znajdziesz

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.