Pałac na wodzie. Augustów zaprasza turystów

Dodano: 8 czerwca 2011, 7:32 Autor:

Pałac na wodzie. Augustów zaprasza turystów:
– Chciałem zbudować coś na wzór pałacu w Łazienkach, który powstał za czasów Zygmunta Augusta, założyciela naszego miasta – mówi Bogusław Falkowski. – Mam nadzieję, że się udało. Obiekt ma powierzchnię 1, 8 tys. metrów kwadratowych.

Pałac na wodzie. Augustów zaprasza turystów: – Chciałem zbudować coś na wzór pałacu w Łazienkach, który powstał za czasów Zygmunta Augusta, założyciela naszego miasta – mówi Bogusław Falkowski. – Mam nadzieję, że się udało. Obiekt ma powierzchnię 1, 8 tys. metrów kwadratowych.

Będą gabinety odnowy biologicznej, sanatorium oraz niewielki hotel.

Pałac na wodzie. Augustów zaprasza turystów:

Prace przy budowie "pałacu na wodzie” dobiegają końca. – Gości spodziewamy się za miesiąc – informuje Bogusław Falkowski, właściciel obiektu.

Z inwestycji zadowolone są władze miasta.

– Oby takich przedsięwzięć było jak najwięcej – mówi burmistrz Kazimierz Kożuchowski. – Jestem przekonany, że obiekt będzie cieszył się dużym zainteresowaniem.

Nowoczesny sprzęt
To pierwszy taki budynek w naszym regionie. Jest wzniesiony przy ulicy Zarzecze, opływa go Netta. Inwestycja trwała ponad rok, ponieważ była wyjątkowo trudna.

W pierwotnej wersji inwestor zamierzał posadowić budynek na 120 wypełnionych betonem studniach, głębokich na 5 metrów. Woda pokrzyżowała plany.

– Musieliśmy najpierw wymienić grunt, a później wykonać fundamenty – mówi Falkowski.

W budynku mają być prowadzone zabiegi rehabilitacyjne. Obok pokoi dla kuracjuszy i niewielkiego hoteliku na ok. 40 miejsc noclegowych o podwyższonym standardzie znajdą się także gabinety odnowy biologicznej. Inwestycja kosztowała ok. 6 mln złotych. To koszt nie tylko budowy, ale też zakupu wyposażenia.

– Będziemy dysponowali bardzo nowoczesnym sprzętem, co umożliwi opracowywanie indywidualnych programów dostosowanych do potrzeb kuracjuszy – dodaje Falkowski.

Pałac czynny ma być przez cały rok.

Trzeba zmienić strefę
– Niestety, nie obyło się bez problemów – zauważa inwestor.

Właściciel obiektu chce, aby z sanatorium korzystali pacjenci kierowani przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Usługi sanatoryjne mają być kontraktowane we wrześniu. Problem w tym, że obiekt znajduje się poza strefą A.

– A, zgodnie z ustawą, tylko w tej strefie mogą być lokalizowane sanatoria – mówi Falkowski. – Mam nadzieję, że przy poparciu władz miasta uda mi się zmienić granice. W innym przypadku fundusz nie podpisze ze mną kontraktu. A nie chciałbym, żeby z obiektu korzystali tylko zagraniczni goście.

Rozmowy w tej sprawie z władzami miasta mają odbyć się w najbliższych dniach. W mieście uzdrowiskowym strefy ustala rada miasta.

Czytaj więcej o:
  • atrakcja
  • Augustów
  • hotel
  • pałac
  • Pałac na wodzie
  • restauracja
  • spa
  • turyści
  • woda
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy przeszkadzają ci turyści zjeżdżający latem do Augustowa?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 231.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.