Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Kolno Artykuł

Woda zalewa posesje. Urzędnicy szukają rozwiązania problemu

Dodano: 15 lipca 2011, 8:18 Autor:

Ostatnie opady powodowały liczne podtapianie posesji.

GDDKiA pomoże?

Mieszkańcy zalewanych posesji znajdujących się przy drodze krajowej nr 63 spotkali się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Liczą, że drogowcy wygospodarują pieniądze na remont ulicy i kanalizacji deszczowej. Bez decyzji GDDKiA miasto nie może podjąć konkretnych działań.

Przeprowadzone kontrole wykazały, że kolneńska sieć kanalizacyjna działa prawidłowo. Niestety, "nie wyrabia” przy naprawdę dużych ulewach, z jakimi mieliśmy niedawno do czynienia.

Szczególnie zagrożone są tereny położone niżej niż pozostała część miasta, czyli ul. Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Słowackiego, Sobieskiego i Zacisze). W związku z powtarzającym się zalewaniem tych obszarów planowane jest zbudowanie tam nowej kanalizacji deszczowej.

Ostatnie opady powodowały liczne podtapianie posesji, więc burmistrz Andrzej Duda zlecił pracownikom Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i Gospodarki Wodno-Ściekowej monitorowanie drożności studzienek deszczowych po każdej dużej ulewie. Zarządził też zwiększenie liczby kontroli.

Być może problemy zalanych ulic częściowo zostaną rozwiązane po oddaniu do użytku pierwszego nowo wybudowanego kolektora przy ul. Dąbrowskiej. Zgodnie z planem jego budowa ma zakończyć się za około dwa miesiące. Następny kolektor powstanie za kilka miesięcy na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej o:
  • KANALIZACJA
  • KOLNO
  • PODTOPIENIA
  • ZALANIA
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Kolno się rozwija?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 22.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.