Nurkowanie w Biebrzy. Zobacz, jak to wyglądało [ZDJĘCIA]

Dodano: 30 sierpnia 2011, 8:27 Autor:

Młodzież i dzieci zobaczyły, jak wygląda rzeka Biebrza pod taflą wody. Poznały jej uroki a przy okazji zdobyły patent płetwonurka.

Zdecydowana większość z nich nigdy nie miała okazji zajrzeć do wnętrza tej rzeki, więc wrażenia były niesamowite. W niedzielę na plaży w Goniądzu zebrała się grupa piętnaściorga odważnych w wieku od 9 do 19 lat – głównie chłopców, ale były też dziewczynki – którzy postanowili nauczyć się od starszych kolegów nurkowania. Młodzi płetwonurkowie pochodzą z Goniądza, Moniek, Białegostoku, okolicznych wsi, a nawet Japonii.

Była to już kolejna, coroczna impreza nurkowa połączona z nadaniem "Patentu Meandertalczyka” dla dzieci i młodzieży, zorganizowana przez Biebrzański Klub Płetwonurków "Meander”.

W tajemniczy, podwodny świat Biebrzy adeptów nurkowania wprowadzali Robert Makuła i Paweł Hołdakowski, co uwiecznił przy pomocy podwodnej kamery Henryk Szydłowski.

– Osobiście jestem bardzo podbudowany postawą Pawła Hołdakowskiego, doświadczonego instruktora nurkowania, który po 3- godzinnym przebywaniu w skafandrze, już miał się przebierać, jednakże poproszony przeze mnie o pozostanie jeszcze jako asekuracja dla dwójki dzieci, które przyszły pod koniec całej imprezy, odpowiedział mi tymi słowami: "nie ma sprawy, dzieciom się po prostu nie odmawia” – mówi z uśmiechem Mirosław Kobeszko, szef Biebrzańskiego Klubu Płetwonurków "Meander”.

Niektórzy z niedzielnych uczestników akcji, którymi od początku wakacji opiekował się Robert Makuła, zostali wstępnie zakwalifikowani do II Sprawdzianu Umiejętności Płetwonurków, który odbędzie się 3 września na tej samej plaży w Goniądzu. Będzie to konfrontacja umiejętności weteranów mistrzostw Polski, Europy i Świata z nowicjuszami w podwodnym świecie. Zostaną rozegrane dwie konkurencje na tym samym 100-metrowym dystansie.

Czytaj więcej o:
  • biebrza
  • goniądz
  • nurkowanie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Knyszyn to ładne miasto?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 158.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.