Orzełek na koszulkach reprezentacji Polski

Dodano: 22 listopada 2011, 20:04

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował dzisiaj wieczorem, że po rozmowach ze sponsorem technicznym – firmą Nike – podjął decyzję o przywróceniu godła narodowego na koszulki reprezentacji Polski.

"W ciągu dwóch tygodni, które minęły od zaprezentowania nowych strojów reprezentacji, PZPN wysłuchał bardzo uważnie wszystkich opinii kibiców, przedstawicieli mediów, instytucji i osób związanych z piłką, które wypowiadały się na temat strojów z nowym logotypem reprezentacji. Skala dyskusji oraz zaangażowanie jej uczestników, były dla PZPN wyraźnym sygnałem, że nie wyobrażają sobie koszulek reprezentacji bez godła narodowego. Zważywszy na wagę problemu i rozmiar, jaki przybrała publiczna dyskusja zdecydowano o tym, aby reprezentacja Polski występowała w koszulkach z orzełkiem" - poinformowano w oświadczeniu PZPN.

Przeczytaj także komentarz Miśka: Nowe koszulki reprezentacji Polski. Takiego wała!

"Dziś możemy tylko przeprosić, że do takiej dyskusji w ogóle doszło” – podkreślił prezes PZPN Grzegorz Lato.

Informację o powrocie godła potwierdził we wtorek również sponsor techniczny - Nike.

"Prowadzimy intensywne prace, aby jak najszybciej dostarczyć zawodnikom oraz kibicom nowe wersje koszulki oraz replik piłkarskich. Dzięki temu już w towarzyskim meczu, 16 grudnia, reprezentacja wystąpi w koszulkach z orłem" - poinformowano w oświadczeniu Nike.W połowie grudnia reprezentacja Polski (w krajowym składzie) rozegra towarzyski mecz w Turcji. Rywalem będzie prawdopodobnie Chorwacja, również złożona z zawodników z krajowej ligi.

Kontrowersyjne koszulki, w których kadra miała wystąpić podczas Euro 2012, zademonstrowano 8 listopada we Wrocławiu. Znalazło się na nich logo PZPN oraz logo producenta (firmy Nike). Zabrakło natomiast tradycyjnej naszywki z orzełkiem, co wywołało ogromne oburzenie wśród kibiców.

W nowych strojach piłkarze Franciszka Smudy wystąpili w dwóch towarzyskich spotkaniach - 11 listopada z Włochami we Wrocławiu (0:2) i cztery dni później z Węgrami

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • koszulki
  • koszulki reprezentacji
  • Lato
  • nowe koszulki reprezentacji Polski
  • orzełek
  • PZPN
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Kto będzie mistrzem jesieni w IV lidze?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 187.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.