Orzełek na koszulkach reprezentacji Polski

Dodano: 22 listopada 2011, 20:04

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował dzisiaj wieczorem, że po rozmowach ze sponsorem technicznym – firmą Nike – podjął decyzję o przywróceniu godła narodowego na koszulki reprezentacji Polski.
Orzełek na koszulkach reprezentacji Polski
Przeczytaj więcej

"W ciągu dwóch tygodni, które minęły od zaprezentowania nowych strojów reprezentacji, PZPN wysłuchał bardzo uważnie wszystkich opinii kibiców, przedstawicieli mediów, instytucji i osób związanych z piłką, które wypowiadały się na temat strojów z nowym logotypem reprezentacji. Skala dyskusji oraz zaangażowanie jej uczestników, były dla PZPN wyraźnym sygnałem, że nie wyobrażają sobie koszulek reprezentacji bez godła narodowego. Zważywszy na wagę problemu i rozmiar, jaki przybrała publiczna dyskusja zdecydowano o tym, aby reprezentacja Polski występowała w koszulkach z orzełkiem" - poinformowano w oświadczeniu PZPN.

Przeczytaj także komentarz Miśka: Nowe koszulki reprezentacji Polski. Takiego wała!

"Dziś możemy tylko przeprosić, że do takiej dyskusji w ogóle doszło” – podkreślił prezes PZPN Grzegorz Lato.

Informację o powrocie godła potwierdził we wtorek również sponsor techniczny - Nike.

"Prowadzimy intensywne prace, aby jak najszybciej dostarczyć zawodnikom oraz kibicom nowe wersje koszulki oraz replik piłkarskich. Dzięki temu już w towarzyskim meczu, 16 grudnia, reprezentacja wystąpi w koszulkach z orłem" - poinformowano w oświadczeniu Nike.W połowie grudnia reprezentacja Polski (w krajowym składzie) rozegra towarzyski mecz w Turcji. Rywalem będzie prawdopodobnie Chorwacja, również złożona z zawodników z krajowej ligi.

Kontrowersyjne koszulki, w których kadra miała wystąpić podczas Euro 2012, zademonstrowano 8 listopada we Wrocławiu. Znalazło się na nich logo PZPN oraz logo producenta (firmy Nike). Zabrakło natomiast tradycyjnej naszywki z orzełkiem, co wywołało ogromne oburzenie wśród kibiców.

W nowych strojach piłkarze Franciszka Smudy wystąpili w dwóch towarzyskich spotkaniach - 11 listopada z Włochami we Wrocławiu (0:2) i cztery dni później z Węgrami

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • koszulki
  • koszulki reprezentacji
  • Lato
  • nowe koszulki reprezentacji Polski
  • orzełek
  • PZPN
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Kto będzie mistrzem jesieni w IV lidze?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 187.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.