Zlikwidowano agencję towarzyską. Pracowały tam nawet 16-letnie prostytutki

Dodano: 23 stycznia 2012, 16:11 Autor:

Duża akcja CBŚ i KWP w Białymstoku.

Funkcjonariusze CBŚ i KWP w Białymstoku zatrzymali pięciu mężczyzn i kobietę będących członkami zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. Cała szóstka usłyszała już zarzuty. Sprawa na charakter rozwojowy.

W minioną środę rano policjanci z CBŚ razem z funkcjonariuszami Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego KWP w Białymstoku wkroczyli do kilku mieszkań na terenie województwa podlaskiego. Tam w ręce mundurowych wpadło 5 mężczyzn i kobieta w wieku od 24 do 50 lat. Zatrzymania miały związek ze śledztwem w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu prowadzonym przez policjantów CBŚ i KWP w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Z policyjnych informacji wynikało, że w jednym z domów w Zambrowie funkcjonuje agencja towarzyska, w której pracują młode kobiety, a nawet nastolatki – trudniące się prostytucją. Zarobione przez nie pieniądze w znacznej części trafiały do kieszeni przewodzącego grupie 50-latka i jego wspólników.

Z policyjnych ustaleń wynika, że podczas funkcjonowania agencji przewinęło się przez nią kilkanaście kobiet i dziewcząt, z czego najmłodsza miała zaledwie 16 lat.

Do pracy były one werbowane poprzez ogłoszenia sugerujące zatrudnienie w charakterze np. kelnerki.

Zebrany przez mundurowych materiał wskazywał, że zarówno 50-latek jak i jego 36-letni wspólnik i 35-letnia konkubina stworzyli zorganizowaną grupę przestępczą nakłaniającą do prostytucji i czerpiącą z niej korzyści.

W jej skład wchodzili także trzej pozostali mężczyźni, którzy zajmowali się handlem narkotykami sprzedając amfetaminę głównie zmuszanym do nierządu kobietom. Wszyscy to mieszkańcy powiatu zambrowskiego.

Cała szóstka usłyszała już zarzuty. W miniony piątek Sąd Rejonowy w Łomży zadecydował, że 36 i 50-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Na ten sam okres trafił tam także 29-latek, który oprócz obrotu narkotykami zajmował się również werbowaniem i handlem dziewczynami. W stosunku do kobiety i dwóch pozostałych mężczyzn sąd zastosował poręczenia majątkowe, zakaz opuszczania kraju i policyjny dozór. Sprawcom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, którzy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży prowadzą postępowanie w tej sprawie, ustalają teraz, jaki był rozmiar przestępczej działalności grupy. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Czytaj więcej o:
  • Białystok
  • CBŚ
  • Łomża
  • policja
  • prostytutki
  • Zambrów
  • zatrzymanie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Co robisz podczas długich weekendów?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 26.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.