Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ACTA. Znów nie działają strony premiera i ministerstwa

(uu)
Internauci ciągle protestują przeciwko ACTA. Czy spór przeniesie się na ulice? Ludzie organizują się na Facebooku. Zobaczymy wieczorem czy coś z tego wyjdzie.
Internauci ciągle protestują przeciwko ACTA. Czy spór przeniesie się na ulice? Ludzie organizują się na Facebooku. Zobaczymy wieczorem czy coś z tego wyjdzie. sxc.hu
Internauci organizują się wspólnie w walce przeciwko ACTA.
Dziś pół godziny po północy na forach internetowych hakerzy zamieścili informację o atakach na stronę ambasady RP w Tokio. Przez chwilę strona internetowa nie działała, ale się "podniosła". Godzinę później ponownie zaczęła funkcjonować strona Ministerstwa Spraw Zagranicznych (wcześnej zaatakowana przez hakerów) oraz sejm.gov.pl.

ACTA. W Polsce trwa wojna między rządem a internautami. Wszystko wskazuje na to, że premier nie ugnie się i ACTA zostanie podpisane

Wciąż jednak niedostępne były strony premier.gov.pl oraz mkidn.gov.pl. Tuż przed godz. 8 zamiast uśmiechniętego Bogdana Zdrojewskiego na stronie mkidn.gov.pl pojawił się napis: "An attack was detected, originating from your system. Please contact the system administrator".

Na stronie internetowej premiera zaś można przeczytać: "Pracujemy nad przywróceniem serwisu. Do czasu ponownego uruchomienia serwisu zapraszamy na nasze profile na portalach społecznościowych Facebook, Twitter oraz Blip" .

Wczoraj na stronie premiera umieszczono taki film:


Jednocześnie popularne portale przyłączyły się do protestu internautów i pokazują, jak będzie wyglądał internet po wprowazeniu ACTA. Kilka polskich serwisów internetowych w proteście przeciwko ACTA zaczerniło swoje plansze. Po wejściu na strony internetowe: Kwejk, Demotywatory, Wykop, Antyweb i Joe Monster pojawiły się czarne przesłony z napisem "Niebawem tak może wyglądać internet - NIE DLA ACTA".

ACTA POLSKA: Co to jest? Zamach na wolność

Poza wyczernieniem, dodatkowo między godziną 19 a 20 serwery powyższych stron także zostaną wyłączone, a zastąpią je strony informujące o ACTA. Za pomocą m.in. Facebooka internauci nawołują się też nawzajem do udziału w pikietach, które odbędą się w dużych miastach Polski, m.in. w Białymstoku. W Sopocie manifestacja odbędzie się przed domem Donalda Tuska.

W odpowiedzi na ataki internautów minister administracji i cyfryzacji Michał Boni oświadczył, że umowa ACTA nie zmieni polskiego prawa, także w kwestii praw internautów i funkcjonowania internetu. Dodał, że Polska "powinna mieć gotowość" do podpisania tej umowy. Zapowiedział kolejne konsultacje i wyjaśnienia w sprawie ACTA.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna