Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Artykuł

Udusił kochanka podczas seksu

Dodano: 22 lutego 2012, 17:00 Autor:

6 lat więzienia dla Wojciecha P.

Sąd apelacyjny podtrzymał wczoraj wyrok 6 lat więzienia dla Wojciecha P. Białostoczanin został oskarżony o uduszenie swojego o 18 lat starszego kochanka, którego poznał na portalu internetowym dla homoseksualistów.

Sąd I instancji uznał, że 24-letni dziś oskarżony mógł przewidzieć skutki swojego zachowania. Mimo to nie doszło w tym przypadku do zabójstwa, ale do nieumyślnego spowodowania śmierci. W związku z tym w październiku ub. r. skazał Wojciecha P. na karę dużo niższą niż przewiduje kodeks karny za morderstwo, czyli od 8 lat pozbawienia wolności do 25 lat, a nawet dożywocia.

Z tą decyzją nie zgodziła się prokuratura, która wniosła odwołanie do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Śledczy chcieli uchylenia wyroku i cofnięcia sprawy do ponownego rozpatrzenia.
Sąd nie uznał jednak apelacji. Jakich użył we wtorek argumentów uzasadniając tą decyzję, nie wiadomo, gdyż proces toczył się z wyłączeniem jawności.

Zarzuty dotyczą nocy z 28 na 29 listopada 2009 r. W jednym z mieszkań przy ul. Hetmańskiej w Białymstoku oskarżony – jak twierdzi – za zgodą 40-letniego kochanka, przywiązał go sznurkami do poręczy łóżka. Następnie odbywając z nim stosunek homoseksualny, na jego prośbę, zacisnął sznur na jego szyi i w konsekwencji... udusił. Jak przekonywał oskarżony, podduszanie miało wzmocnić doznania erotyczne partnera.

Prokuratura oskarżyła 24-latka także o usiłowanie kradzieży z włamaniem, fałszowanie dokumentów i przywłaszczenie z mieszkania kilku cennych przedmiotów, należących do ofiary. Były to m.in. laptop, telefon komórkowy, aparat fotograficzny, portfel z dokumentami i kartą bankomatową. Wszystko warte ok. 2,5 tys. zł. Za te czyny Wojciech P. również został skazany. Sąd uniewinnił go zaś od zarzutu przywłaszczenia dowodu osobistego.

Czytaj więcej o:
  • kochanek
  • proces
  • uduszenie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Dzieci zamieniły się w posłów. Zobacz co uchwaliły [FOTO]

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy zima jest dla Ciebie dokuczliwa?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 515.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.