Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ta droga zmieni się nie do poznania. Inwestycja za 4 miliony zł

KatarzynaPatalan-Brzostowska [email protected]
Dziś z mini obwodnicy Kolna do krajowej "63” prowadzi szutrowa droga, a chodnik urywa się. Już jesienią będzie tu rondo, które połączy tę drogę z "krajówką”.
Dziś z mini obwodnicy Kolna do krajowej "63” prowadzi szutrowa droga, a chodnik urywa się. Już jesienią będzie tu rondo, które połączy tę drogę z "krajówką”.
Rondo i szeroka na dziewięć metrów droga już jesienią będą do dyspozycji kierowców.

Dziś kierowcy chcący wyjechać na krajową "63" z północno-zachodniej mini obwodnicy Kolna i terenów inwestycyjnych muszą niszczyć samochody na piaszczystej drodze. Za kilka miesięcy to się zmieni.
Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego spółka z o.o. z Łomży wygrała właśnie przetarg na przebudowę wspomnianego skrzyżowania.

Gazeta Współczesna - wspolczesna.pl na Facebooku - wybierz "Lubię to". Będziesz na bieżąco

Miasto nic nie dopłaci

Lokalne władze nie dopłacą do remontu 700 m krajowej "63" w granicach administracyjnych Kolna ani złotówki.

Po długich negocjacjach z białostockim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uzgodniono, że miasto w połowie sfinansuje jedynie koszt sporządzenia dokumentacji budowy ronda.

- Na ogłoszony przez nas przetarg na przebudowę Wojska Polskiego w Kolnie wpłynęło pięć ofert - informuje Rafał Malinowski, rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA. - Wybraliśmy najtańszą ofertę, którą złożyła łomżyńska firma PBK.

Przedsiębiorca oszacował koszt przebudowy drogi i budowy ronda na 4 mln 279 tys. 998 zł.
Na remont nawierzchni zdezelowanej krajówki mieszkańcy Kolna czekali od lat.

- Gruntownego remontu ta droga nie miała od 30 lat - podkreśla Andrzej Duda, burmistrz Kolna. - Dlatego bardzo nam zależało na tej inwestycji - dodaje.

Władze miasta podkreślają, że wspomniana inwestycja, a w szczególności budowa ronda są niezbędne i ważne dla polepszenia jakości życia mieszkańców.

- Dziś włączenie się do ruchu na krajową "63" wymaga sporo cierpliwości - mówi pan Zbigniew, który mieszka na osiedlu domków jednorodzinnych właśnie przy wyjeździe na Pisz. - Z pewnością rondo ułatwi nam życie.

Połączy obwodnicę z "63"

Jadąc od strony Pisza to przebudowa Wojska Polskiego zacznie się ok. 100 m przed stacją benzynową i zakończy się na wysokości siedziby Powiatowego Zarządu Dróg. Po przebudowie kierowcy będą mieli do dyspozycji szeroką na 9 m jezdnię. Powstaną też nowe chodniki i ścieżka rowerowa.

- Inwestycja połączy naszą mini obwodnicę z krajową "63" oraz dojazd na uzbrojone tereny inwestycyjne, czyli ulicę Towarową - tłumaczy burmistrz. - Dziś z obydwu stron nie ma porządnych wjazdów. Przebudowa to niewątpliwie ważna inwestycja dla przedsiębiorców, którzy już zaczęli działalność na naszych terenach inwestycyjnych.

Obecnie funkcjonuje tam jedna firma, ale władze miasta już prowadzą rozmowy z kolejnymi trzema inwestorami zainteresowanymi działalnością gospodarczą właśnie w Kolnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna