MATURA 2012 GEOGRAFIA ODPOWIEDZI

Dodano: 17 maja 2012, 8:15

MATURA 2012 GEOGRAFIA ODPOWIEDZI

MATURA 2012 GEOGRAFIA ODPOWIEDZI (fot. sxc.hu)

Zobacz, czego się można na niej spodziewać.

Aż 83 tysiące osób, które w tym roku kończą szkołę średnią będzie zdawać dziś geografię. To ponad jedna piąta wszystkich przystępujących do egzaminu dojrzałości.

TU POJAWIĄ SIĘ ARKUSZE I ODPOWIEDZI PO EGZAMINIEDo rozwiązywania zadań maturzyści zasiądą o godz. 9. w tym samym momencie rozpocznie się egzamin na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Egzamin podstawowy potrwa 120 minut, ten na poziomie rozszerzonym będzie o pół godziny dłuższy.

Matura 2012 geografia. OdpowiedziNa poziomie podstawowym egzamin polega na rozwiązaniu zadań opartych na szczegółowej mapie i innych danych źródłowych, np.: mapie przeglądowej, planie, tekście, fotografii, tabeli statystycznej, schemacie, wykresie, etc.Pytania te mają sprawdzić umiejętność rozumienia, wykorzystania i tworzenia informacji geograficznych. Zdający mogą się więc spodziewać zadań np. dotyczących systemu przyrodniczego ziemi, np. problemów demograficznych. Pytania mogą też obejmować zagadnienia związane z turystyką, zagadnieniami społeczno-ekonomicznymi oraz kulturowymi. Na tym poziomie maturzysta może zdobyć 50 punktów.

Matura 2012 Odpowiedzi

Egzamin na poziomie rozszerzonym będzie nie tylko dłuższy, ale też trudniejszy od tego na poziomie podstawowym. Zdający będzie musiał wykazać się umiejętnością korzystania ze szczegółowej mapy ze skalą przestrzenną i czasową.

Maturzyści powinni dobrze znać metody badań geograficznych i system przyrodniczy ziemi oraz różnego rodzaju problemy związane ze środowiskiem geograficznym (a także możliwości ich rozwiązywania). Możliwe, że duży nacisk kładziony będzie także na kwestie relacji człowiek- środowisko. Na poziomie rozszerzonym można zdobyć 60 punktów.

JUŻ SĄ! MATURA 2012 GEOGRAFIA ODPOWIEDZI i ARKUSZE ZNAJDZIESZ TUTAJ

Czytaj więcej o:
 • egzamin
 • geografii
 • matura
 • matura 2012 geografia odpowiedzi
 • matura 2012 odpowiedzi
 • matura 2012 odpowiedzi geografia
 • matura 2012 z geografii
 • matura 2012 z geografii odpowiedzi
 • matura 2012
 • pytanie
 • testy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.