Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Ełk Artykuł

Developerzy ruszają z budową nowych osiedli

Dodano: 9 października 2012, 16:36 Autor:

Tak będzie wyglądało Osiedle Sosnowa na ełckiej Szybie. Najpierw powstaną trzy budynki, a w ciągu kilku lat kolejnych dwanaście.

Tak będzie wyglądało Osiedle Sosnowa na ełckiej Szybie. Najpierw powstaną trzy budynki, a w ciągu kilku lat kolejnych dwanaście.

Najpierw powstaną trzy budynki. Docelowo będzie ich 15.

Mamy już rezerwacje na pierwsze mieszkania – przyznaje Piotr Basiewicz, jeden z inwestorów Osiedla Sosnowa na ełckiej Szybie. Ełccy deweloperzy nie boją się kryzysu i planują kolejne inwestycje. Już wkrótce ruszy m.in. budowa nowych kamienic w centrum i bloków na os. Konieczki.

Klienci mają duży wybór

Mimo doniesień o światowym kryzysie, ełcki rynek nieruchomości ma się całkiem dobrze. Co prawda na wtórym rynku transakcji jest mniej, ale deweloperzy na brak klientów nie mogą narzekać.
Obecnie w Ełku prowadzonych jest kilka inwestycji mieszkaniowych.

Na osiedlu Tuwima Dom Ełcki Morusiewicz buduje kompleks Viva Apartamenty. Kilkadziesiąt metrów dalej firma Rutkowski Development prowadzi prace przy kolejnym etapie osiedla Ogrody Tuwima. Oprócz tego w centrum przy ul. Słowackiego Developer Wasilewski buduje nową kamienicę.
Mimo że te wszystkie inwestycje są jeszcze w trakcie realizacji, deweloperzy mają pomysły na kolejne projekty. I co więcej, zaczynają już ich realizację.

Inwestycje z rozmachem

Od około dwóch tygodni trwają prace na nowym Osiedlu Sosnowa. Powstaje ono przy ulicy Kolejowej, na ełckiej Szybie. Zgodnie z planem inwestorów docelowo powstanie tam 15 bloków.
– Do końca roku chcemy postawić jeden budynek w stanie surowym. Pierwsze mieszkania planujemy oddać do użytku w drugim kwartale przyszłego roku – wyjaśnia Piotr Basiewicz.

Klienci mają do wyboru mieszkania o powierzchni od 44 do 72 metrów kwadratowych. We wszystkich będą duże tarasy, a w podziemiach miejsca parkingowe. Całe osiedle będzie ogrodzone i strzeżone. A jego zaletą ma być położenie – na skraju lasu.

Żeby zachęcić ełczan do nowego osiedla inwestorzy przygotowali promocję. Pierwsi klienci mogą liczyć na specjalną cenę – 2 980 zł za metr.

Ale Osiedle Sosnowa to nie jedyna nowa, duża inwestycja mieszkaniowa w Ełku. Kompleks ośmiu budynków na osiedlu Konieczki planuje postawić Developer Wasilewski. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace zaczniemy wiosną – przyznaje Mieczysław Wasilewski. – Osiedle Konieczki jest trochę zapomniane przez ełczan, ale ma dobrą infrastrukturę – są szkoły, przedszkola i jest dobra komunikacja z miastem.

Centrum ciągle w modzie

Jednak ci, którzy będą chcieli zamieszkań w centrum Ełku, też będą mieli w czym wybierać. Do nowej inwestycji przygotowuje się firma Rutkowski Development. U zbiegu ulic Armii Krajowej i 3 Maja powstanie nowoczesna kamienica. Sprzedaż mieszkań rozpocznie się już wkrótce.

Kilkadziesiąt metrów dalej, w miejscu dawnego kina, jeszcze w tym roku firma Kąt rozpocznie budowę „nowej” Polonii. – Chcemy zachować tą nazwę, bo jest dobrze znana ełczanom – mówi Tomasz Jaworski, dyrektor zarządzający spółki Kąt. – Przyszłym mieszkańcom oferujemy przede wszystkim wysoki standard budynku i mieszkania w cichej, spokojnej okolicy. Mamy już pierwszych chętnych.

Czytaj więcej o:
  • bloki
  • budowa
  • Ełk
  • osiedli
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Groził byłej dziewczynie, że ją zabije

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy chodzisz na promenadę?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 41.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.