Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Ełk Artykuł

Brama Mazur. Zbudują galerię za 90 milionów złotych

Dodano: 11 listopada 2012, 8:15 Autor:

Jeden z budynków dawnych koszar w ramach inwestycji zostanie odrestaurowany.
Do wykonania elewacji zostanie wykorzystana tzw. korodowana stalowa blacha, która będzie komponowała się z budynkami koszar.

Do wykonania elewacji zostanie wykorzystana tzw. korodowana stalowa blacha, która będzie komponowała się z budynkami koszar. (fot. CDF Architekci)

Już wkrótce rozpoczną się prace przy budowie pierwszej w Ełku galerii handlowej. Kontrakt na budowę Bramy Mazur dostał Mostostal Warszawa. Obecnie trwa grodzenie działki, na której powstanie obiekt. Zgodnie z planem prace budowlane mają zakończyć się przed 30 marca 2014 roku.

Mają 17 miesięcy

Ełczanie nareszcie doczekają się pierwszego w mieście centrum handlowego z prawdziwego zdarzenia.
W marcu tego roku za około 18 mln zł władze miasta sprzedały 3-hektarową działkę u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kościuszki. Inwestorom wystarczyło zaledwie osiem miesięcy na przygotowanie się do rozpoczęcia inwestycji.

Projekt powstał w pracowni CDF Architekci. Zakłada on, że Brama Mazur będzie składała się z trzech budynków. Natomiast kontrakt wart około 90 mln zł na budowę obiektu zdobyła firma Mostostal Warszawa.

Największy z budynków Bramy Mazur powstanie u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kościuszki. W podziemiach pomieści 256 aut, a na parterze i piętrze ełczanie będą mogli zrobić zakupy w blisko 70 sklepach.

Jeden z budynków dawnych koszar w ramach inwestycji zostanie odrestaurowany.
- Teren inwestycji znajduje się w zabytkowej części miasta. Projekt obejmie rewitalizację przedwojennego magazynu w stylu neogotyckim wpisanego do wojewódzkiej ewidencji zabytków - czytamy na stronie Mostostalu Warszawa.

W dawnym magazynie powstanie restauracja, a na pierwszym piętrze znajdzie się sala bankietowa połączona z głównym budynkiem galerii dwupoziomowym łącznikiem. Będzie tam sala zabaw dla dzieci. Na drugim piętrze będą znajdowały się pomieszczenia biurowe.

Nieodłącznym elementem galerii jest kino. Powstanie ono w trzecim budynku. Swoim wyglądem będzie przypominał ciąg starych kamieniczek. Jednak zamiast mieszkań znajdą się w nim bary i restauracje oraz cztery sale kinowe sieci Planet Cinema. Będą mogły pomieścić 601 widzów.

Dla ich wygody w podziemiach budynku znajdzie się parking na 242 samochody.
Od pozostałych budynków będzie oddzielony placem miejskim z zielenią i fontanną.
Zgodnie z umową z Mostostalem Warszawa budowa Bramy Mazur powinna zakończyć się przed końcem marca 2014 roku.

Nie będzie to pierwszy nowy obiekt handlowy w Ełku.

Wyścig o klientów

Od lat zapowiadana była budowa galerii w starym szpitalu miejskim u zbiegu ulic Mickiewicza i Gdańskiej. W ostatnim czasie właściciel działki zmienił jednak zdanie i zamiast centrum handlowego chce zbudować tzw. park handlowy.

Mają powstać w nim m.in. supermarket, salon RTV AGD, apteka, drogeria oraz lokal gastronomiczny. Według zapowiedzi inwestora zakończenie jego budowy i otwarcie odbędzie się w grudniu przyszłego roku.

Czytaj więcej o:
  • Brama Mazur
  • Ełk
  • galeria
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy chodzisz na promenadę?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 41.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.