Żubry - kamera w internecie. Teraz możesz oglądać dokarmianie online w nadleśnictwie Browsk (wideo)

Dodano: 27 grudnia 2012, 16:15 Autor:

Zimowe dokarmianie białowieskich żubrów, żyjących na wolności w Puszczy Białowieskiej, można od czwartku oglądać online na stronie internetowej Lasów Państwowych.

Dokarmianie białowieskich żubrów można oglądać na stronie internetowej Lasów Państwowych. Kamera została zainstalowana w jednym z miejsc dokarmiania tych zwierząt w nadleśnictwie Browsk, na śródleśnej polanie położonej na północnym skraju Puszczy Białowieskiej.

- To jedno z miejsc, gdzie leśnicy wykładają zimą karmę dla żubrów, dlatego zwierzęta te chętnie odwiedzają polanę i spędzają na niej dużo czasu - mówi rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Jarosław Krawczyk.

Prezentując online zimowe dokarmianie żubrów, leśnicy korzystają z wcześniejszych doświadczeń z podglądem gniazd ptaków: bielików oraz orlików krzykliwych - w ramach projektów realizowanych z różnymi partnerami i z różnych źródeł finansowych.

Według planów transmisja online potrwa mniej więcej do połowy marca, gdy żubry z miejsc zimowego dokarmiania zaczną przemieszczać się po lesie w poszukiwaniu pożywienia. Leśnicy dodają, że oprócz żubrów w obserwowanym miejscu dokarmiania pojawiają się też np. jelenie i sarny.

Żubry dokarmiane są zimą nie tylko na terenie Białowieskiego Parku Narodowego, ale także w puszczy poza obszarem parku, a nawet na jej obrzeżach. Są to miejsca, gdzie karma jest dowożona, ale i kontraktowane łąki u rolników, gdzie siano zostało zebrane i zostawione na miejscu z przeznaczeniem dla żubrów.

W Polsce żyje ok. 1250 żubrów. Stanowi to jedną czwartą populacji tych zwierząt w Europie.

Czytaj więcej o:
  • Browsk
  • internet
  • kamera
  • online
  • Żubry
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy w mieście powinno powstać więcej sklepów?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 10.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.