KRYSTYNA PAWŁOWICZ. Posłanka PiS budzi wiekie emocje

Dodano: 31 stycznia 2013, 11:00 Autor:

Prof. Krystyna Pawłowicz wywołuje wielkie kontrowersje.

Prof. Krystyna Pawłowicz wywołuje wielkie kontrowersje. (fot. YouTube)

Ruch Palikota zawiadamia prokuraturę.
Przeczytaj więcej

Krystyna Pawłowicz jest w centrum uwagi publicznej od kilku dni. Najpierw zasłynęła wypowiedzią dotyczącą "jałowych" związków, a potem na światło dzienne wyszła jej wypowiedź dotycząca Anny Grodzkiej. Konserwatywna Posłanka doczekała się serii internetowych memów, a teraz może mieć również kłopoty z prawem. Ruch Palikota zawiadomił w środę prokuraturę w związku z wypowiedziami posłanki PiS Krystyny Pawłowicz dotyczącymi homoseksualistów i posłanki RP Anny Grodzkiej - poinformował PAP poseł RP Artur Dębski. Ruch określa te wypowiedzi jako "faszystowskie".

KRYSTYNA PAWŁOWICZ. Posłanka PiS budzi wiekie emocjeWedług RP Pawłowicz mogła złamać art. 256 Kodeksu karnego mówiący o tym, że "kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Krystyna Pawłowicz straci możliwość sprawowania funkcji politycznych?

Rzecznik RP Andrzej Rozenek mówił we wtorek, że jego formacja liczy na to, iż prokuratura rozpocznie odpowiednie postępowanie, a w konsekwencji doprowadzi do odebrania posłance PiS możliwości sprawowania funkcji politycznych w Polsce.

W uzasadnieniu do zawiadomienia politycy Ruchu m.in. zacytowali wypowiedź jednego z hitlerowskich zbrodniarzy Heinricha Himmlera: "Niektórzy homoseksualiści uważają, że to, co oni robią, jest ich prywatnym życiem. Lecz życie seksualne nie jest już prywatną sprawą, ponieważ dotyczy przeżycia narodu. To jest różnica między zawładnięciem świata, a samozniszczeniem. Naród z dużą ilością dzieci może zawładnąć światem. Naród czysty rasowo z niewielką ilością dzieci stoi już jedną nogą w grobie, za pięćdziesiąt lub sto lat nie będzie już istniał. Dlatego też wszyscy musimy zrozumieć, że nie możemy tej chorobie (homoseksualizmowi) pozwolić rozwijać się w Niemczech i musimy ją zwalczać… To jest bardzo ważne, abyśmy ich (homoseksualistów) wytępili, nie z zemsty, ale z konieczności życiowej"."Zacytowana powyżej wypowiedź Heinricha Himmlera, jednego z głównych przywódców hitlerowskich Niemiec i zbrodniarzy II Wojny Światowej, jak również wypowiedź posłanki Krystyny Pawłowicz odnosząca się do par jednopłciowych, zawiera elementy ideologii faszystowskiej" - czytamy w uzasadnieniu. "Posłanka Krystyna Pawłowicz twierdzi, że związki homoseksualne są szkodliwe i powinny być zakazane, naruszają moralność. W tym samym duchu na temat homoseksualizmu wypowiadali się przedstawiciele faszystowskich Niemiec" - podkreślili autorzy zawiadomienia.

Według Ruchu Palikota "przedstawianie przez posłankę Pawłowicz homoseksualizmu oraz związków jednopłciowych jako zagrożenia dla Polski stanowi jawne nawiązanie do ideologii faszystowskiej, której jednym z głównych elementów było zachowanie czystości narodu".Sama Pawłowicz, odnosząc się we wtorek do zapowiedzi Ruchu Palikota ws. wniosku do prokuratury, powiedziała PAP, że korzysta z wolności słowa i ma prawo do oceny. Dodała, że "nie da się sterroryzować".

Prof. Krystyna Pawłowicz: W relacjach homo nie ma żadnego pożycia

Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Sejmie nad projektami w sprawie związków partnerskich Pawłowicz mówiła m.in.: "W relacjach homo nie ma żadnego pożycia, jest najwyżej jałowe użycie drugiego człowieka, traktowanego jak przedmiot". Podkreślała, że proponowane związki mają cel "czysto hedonistyczny, autodestrukcyjny dla człowieka, partnera, członków jego rodziny, mają zapewnić na koszt społeczeństwa i budżetu, ale nie w interesie społecznym wygodne i łatwe praktykowanie egoistycznych pragnień".Oburzenie Ruchu wywołał także ujawniony w mediach w ostatnich dniach film ze spotkania Pawłowicz w Mińsku Mazowieckim. Mówiąc o Annie Grodzkiej, posłanka PiS powiedziała m.in.: "Jak ja widzę faceta koło siebie, jak ja mam mówić +proszę pani+?". Kontynuowała: "W jednej z audycji byliśmy w radiu, byliśmy razem i on mi udowadniał, że on jest, kobietą się czuje (...), naprawdę twarz boksera (...). To nie jest tak, że jak ktoś się nażre hormonów i sobie operacji trochę zrobi, to się stanie kobietą, kod genetyczny decyduje".

Prof. Krystyna Pawłowicz swoim akademickim statusem wspiera kłamstwa na temat osób homoseksualnych i transpłciowych - ocenili w liście otwartym pracownicy naukowi z kilku polskich uczelni. Przeprosili też posłów RP Annę Grodzką i Roberta Biedronia za wypowiedzi posłanki PiS.Pod listem, przekazanym we wtorek PAP, podpisało się czterdziestu pracowników naukowych. "Przyjmując dyplom doktorski, wszyscy ludzie nauki zobowiązali się w uroczystej przysiędze dochowywać najwyższych standardów etycznych oraz przede wszystkim służyć prawdzie. W naszym przekonaniu w swoich ostatnich publicznych wypowiedziach pani prof. nadzw. dr hab. Krystyna Pawłowicz sprzeniewierzyła się temu naukowemu etosowi" - napisali.

Naukowcy zaznaczyli, że czują się zawstydzeni sposobem, w jaki w swoich wypowiedziach, agresywnie i pogardliwie wypowiadała się na temat osób homoseksualnych i transseksualnych. "Czujemy się zażenowani tym, że samodzielny pracownik naukowy jest w stanie porównać człowieka do małpy. Jesteśmy oburzeni tym, że wielokrotnie obrażała posłankę Annę Grodzką, kpiąc z jej płci i szydząc z niej" - podkreślono w liście.Zaznaczono, że w Polsce panuje wolność słowa, na którą czekaliśmy kilka dekad. "Jednak dla naukowca granicą wolności słowa jest prawda. Pani prof. Pawłowicz tej prawdzie się sprzeniewierzyła. Swoim akademickim statusem wspiera kłamstwa na temat osób homoseksualnych i transpłciowych" - czytamy w liście.

Naukowcy przypomnieli, że homoseksualizm został wykreślony z listy zaburzeń. "W świetle standardów naukowych niegodziwością jest podważanie identyfikacji płciowej osób transseksualnych" - napisano.

Czytaj więcej o:
  • KRYSTYNA PAWŁOWICZ
  • Pawłowicz
  • POSŁANKA PAWŁOWICZ
  • prof. Krystyna Pawłowicz
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.