Jesteś tu: Strona główna Prawo Artykuł

Notariusz za darmo

Dodano: 30 marca 2013, 18:15

Notariusz za darmo
Musimy sporządzić w formie aktu notarialnego umowę sprzedaży, ale nie mamy pieniędzy na opłatę notarialną. Czy notariusz może nie pobierać takiej opłaty? - zapytała nasza Czytelniczka.

- Osoba nie mająca odpowiednich funduszy na wynagrodzenie notariusza może wystąpić o zwolnienie od ponoszenia kosztów związanych z wynagrodzeniem notariusza. Zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 14 lutego 1991 roku Prawo o notariacie, jeżeli osoba zamierzająca dokonać czynności notarialnej nie jest w stanie bez uszczerbku utrzymania koniecznego dla siebie i rodziny ponieść żądanego przez notariusza wynagrodzenia, może wystąpić z wnioskiem do sądu rejonowego właściwego ze względu na jej miejsce zamieszkania o zwolnienie w całości lub w części od ponoszenia tego wynagrodzenia.

We wniosku o zwolnienie z obowiązku ponoszenia wynagrodzenia notariusza należy precyzyjnie wskazać, jaka czynność notarialna ma zostać przeprowadzona u notariusza, uzasadnić potrzebę jej przeprowadzenia i załączyć do wniosku stosowne dokumenty potwierdzające twierdzenia zamieszczone we wniosku. Należy również złożyć wypełniony formularz oświadczenia o stanie rodzinnym i majątkowym.

Sąd zbada czy w ogóle zachodzi podstawa do przeprowadzenia czynności notarialnej, a także czy Państwa sytuacja finansowa uzasadnia przeprowadzenie czynności notarialnej bez obowiązku uiszczenia wynagrodzenia notariusza.

Czytaj więcej o:
  • notariusz za darmo
  • notariusz za darmo Białystok
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.