Sprawdzian szóstoklasisty 2013. Test 6-klasisty odpowiedzi, wyniki, arkusze

Dodano: 3 kwietnia 2013, 8:00 Autor:

Test szóstoklasisty. Sprawdzian 6-klasisty wyniki, odpowiedzi

Test szóstoklasisty. Sprawdzian 6-klasisty wyniki, odpowiedzi (fot. sxc.hu)

W czwartek uczniów czeka ważny egzamin.

Sprawdzian szóstoklasisty to jeden z pierwszych ważnych egzaminów w życiu każdego ucznia. Ponad 360 tys. szóstoklasistów z ok. 13,5 tys. szkół podstawowych będzie w czwartek w całej Polsce pisać sprawdzian. Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

Sprawdzian szóstoklasisty 2013 - Test 6-klasisty odpowiedzi"Drodzy szóstoklasiści, przed Wami ważny sprawdzian. Jestem przekonana, że jesteście do niego dobrze przygotowani. Trzymam za Was kciuki! Powodzenia!" - napisała minister edukacji Krystyna Szumilas w specjalnym przesłaniu do uczniów, zamieszczonym na stronach internetowych MEN i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Uwaga!!! Odpowiedzi i test znajdziecie w artykule: Sprawdzian szóstoklasisty 2013. Odpowiedzi i arkusze pytań w serwisie EDUKACJA

Sprawdzian rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa 60 minut. Dla uczniów z różnymi dysfunkcjami czas trwania sprawdzianu może być przedłużony o 30 minut. Testy rozwiązane przez szóstoklasistów zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Czytaj też:
Sprawdzian szóstoklasisty 2012 WYNIKI. Tutaj zobaczysz, jak ci poszło

Sprawdzian, zwany kompetencyjnym lub ponadprzedmiotowym, ma skontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Ma ocenić, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie.
Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnego wypadku losowego nie może przystąpić do sprawdzianu w czwartek, będzie go pisać w drugim terminie - 4 czerwca.

Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz. Uczniowie, którzy w ogóle nie przystąpią do sprawdzianu w tym roku, muszą powtórzyć ostatnią klasę szkoły podstawowej i zgłosić się na egzamin za rok.

Jeśli szóstoklasista zamierza kontynuować naukę w gimnazjum rejonowym, to liczba uzyskanych przez niego punktów ze sprawdzianu nie ma większego znaczenia - i tak zostanie przyjęty do szkoły. W przypadku wyboru gimnazjum spoza rejonu czy szkół prywatnych i społecznych wynik sprawdzianu może decydować o tym, czy uczeń zostanie przyjęty do szkoły.

Czytaj też:
Sprawdzian szóstoklasisty. Ranking szkół w Białymstoku

Sprawdzianu nie można powtórzyć z powodu słabego wyniku. Wyniki uzyskane przez uczniów ze sprawdzianu umieszczone będą na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną; szóstoklasiści dostaną je na zakończenie roku szkolnego wraz ze świadectwami.

W związku ze sprawdzianem czwartek może być dniem wolnym od lekcji w szkołach podstawowych. Decyzję z tej sprawie podejmują dyrektorzy szkół.

Sprawdzian szóstoklasisty 2013 rozwiązania. - Test 6-klasisty odpowiedzi

W kwietniu zostanie podpisana nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków i sposobu oceniania, określającego nowe zasady przeprowadzania sprawdzianu dla szóstoklasistów i egzaminu maturalnego począwszy od 2015 r. - poinformował PAP Wydział Informacji MEN.

Obecnie kończą się prace redakcyjne nad projektem nowelizacji, który 21 stycznia br. trafił do konsultacji społecznych.

Od 2015 roku sprawdzian dla szóstoklasistów będzie się składał z egzaminu z języka polskiego i matematyki oraz obowiązkowego egzaminu z języka obcego - to najważniejsza zmiana jaką wprowadza MEN na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Wiosną 2015 r. sprawdzian dla szóstoklasistów zdawać będzie pierwszy rocznik uczniów szkół podstawowych, który uczy się zgodnie z nową podstawą programową nauczania; to obecni uczniowie czwartych klas szkół podstawowych. Zgodnie z nową podstawą programową wszyscy uczniowie już od pierwszej klasy obowiązkowo uczą się języka obcego.
Według nowej formuły sprawdzianu pierwsza część egzaminu sprawdzać będzie wiadomości i umiejętności z języka polskiego i z matematyki, w tym wykorzystywanie wiadomości i umiejętności z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych w kontekście historycznym lub przyrodniczym. Ta część sprawdzianu ma potrwać 80 minut. Uczeń będzie rozwiązywać zadania zamknięte (w takich zadaniach wybiera jedną poprawną odpowiedź spośród kilku podanych) oraz zadania otwarte (sam udziela odpowiedzi).

Czytaj też:
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY ODPOWIEDZI. Warto sprawdzić jak ci poszło

Po części pierwszej i przerwie szóstoklasista przystąpi do drugiej części egzaminu - testu z języka obcego. Do wyboru jest sześć języków: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski. Ta część egzaminu potrwa 45 minut. Wszystkie zadania rozwiązywane przez uczniów będą zadaniami zamkniętymi.

Wyniki sprawdzianu wyrażone w procentach będą osobno podane z części pierwszej (z wyszczególnieniem wyniku dla zadań z języka polskiego i matematyki) i osobno z drugiej. Ma to umożliwić porównywanie wyników uzyskanych przez uczniów z danych przedmiotów na wszystkich etapach edukacji.

Czytaj więcej o:
 • arkusze
 • edukacja
 • egzamin
 • egzamin szóstoklasisty 2013
 • egzamin szóstoklasisty 2013 odpowiedzi
 • egzamin szóstoklasisty odpowiedzi
 • odpowiedzi
 • pytania
 • sprawdzian szóstoklasisty
 • sprawdzian szóstoklasisty 2013
 • sprawdzian szóstoklasisty 2013 odpowiedz
 • sprawdzian szóstoklasisty odpowiedzi
 • test
 • test szóstoklasisty
 • test szóstoklasisty 2013
 • test szóstoklasisty 2013 odpowiedzi
 • test szóstoklasisty odpowiedzi
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.