Jesteś tu: Strona główna Mecze online Artykuł

Mecz Borussia Dortmund - Real Madryt online. Gdzie obejrzeć w internecie? Transmisja live (na żywo)

Dodano: 24 kwietnia 2013, 17:00 Autor:

Borussia - Real online Transmisja na żywo w internecie. Linki

Borussia - Real online Transmisja na żywo w internecie. Linki (fot. sxc.hu)

Obie drużyny są pewne zwycięstwa.

Mecz Borussia Dortmund - Real Madryt online. Ten mecz z pewnością śledzić będzie wielu fanów w internecie. W 32. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarze Realu Madryt pokonali Betis Sewilla 3:1 i do 10 punktów zmniejszyli stratę do Barcelony, która także w sobotę gra z Levante. To trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo "Królewskich" i 10. kolejny mecz bez porażki.

Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na Santiago Bernabeu czekali do 45. minuty. Tuż przed przerwą prowadzenia Realowi dał Niemiec Mesut Oezil. Niespełna kwadrans po przerwie wynik podwyższył Francuz Karim Benzema, po asyście Portugalczyka Cristiano Ronaldo. Trzecie trafienie "Królewscy" uzyskali w doliczonym czasie gry. Drugiego gola w tym meczu zdobył Oezil.

Całe spotkanie z ławki rezerwowych oglądał obrońca Betisu i reprezentacji Polski Damien Perquis. Jego koledzy zdołali zdobyć tylko jedną bramkę. W 73. minucie rzut karny podyktowany za faul Nacho Fernandeza na Rubenie Castro wykorzystał Jorge Molina.

Real, który w środę w Dortmundzie zmierzy się z Borussią w półfinale Ligi Mistrzów, wystąpił bez kilku swoich podstawowych zawodników. Trener Jose Mourinho dał odpocząć m.in. Sergio Ramosowi oraz Niemcowi Samirowi Khedirze. Z powodu żółtych kartek pauzował z kolei Xabi Alonso.

Radość ze zwycięstwa zmąciły kibicom "Królewskich" kontuzje brazylijskiego obrońcy Marcelo, który najprawdopodobniej nabawił się urazu uda i musiał opuścić boisko już w 15. minucie oraz Benzemy i Chorwata Luki Modrica. Dwaj ostatni zeszli w drugiej połowie.

Borussia Dortmund - Real Madryt online. Transmisja tv live

"Chcemy zobaczyć jak się cieszycie!" - brzmią skierowane do piłkarzy Borussii Dortmund plakaty rozwieszone w całym mieście. Kibice marzą o zwycięstwie w półfinale Ligi Mistrzów nad Realem Madryt. Hiszpanie z kolei są przesądni i tym razem wybrali inny hotel.

Po wtorkowej wygranej Bayernu w Monachium z Barceloną 4:0 nie brakuje w gazetach optymistycznych komentarzy również w stosunku do Borussii. "Teraz czas na BVB! Niemiecki finał jest możliwy, tylko czekamy na wypełnienie zadania przez ekipę z Dortmundu. Niech Wembley będzie niemieckie" - napisano w "WAZ".

Ale wierzą i kibice. W wielu domach wywieszone są żółto-czarne flagi (takie są barwy klubowe), zapotrzebowanie na bilety było gigantyczne. Do klubu z zapytaniem zgłosiło się prawie 600 tys. osób, a czarny handel kwitnie. Za wejściówkę w jednym z gorszych miejsc trzeba zapłacić 1000 euro. Najlepszych cena dochodzi nawet do 5000 euro.

O wsparcie fanów poprosił trener Juergen Klopp: "Naróbcie w środę hałasu! Stwórzmy razem widowisko, o którym będzie mówił cały świat. W ten wieczór skupmy się wszyscy na jednym!".

Pewności siebie nie brakuje piłkarzom. "Już raz przed własną publicznością wygraliśmy z Realem 2:1. W Madrycie zremisowaliśmy 2:2. To były wspaniałe mecze! Dlaczego mielibyśmy tego nie powtórzyć?" - pytał się Jakub Błaszczykowski.

Obok kapitana polskiej reprezentacji biało-czerwonych w zespole z Dortmundu reprezentuje Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Drugi z nich z większą rezerwą podchodzi do rywalizacji z "Królewskimi". "Oni na pewno są teraz drużyną groźniejszą niż w fazie grupowej" - przestrzegł.

Real Madryt w Niemczech jest od poniedziałku. Przyleciał czarterem po godzinie 13. Zawodnicy byli niedostępni dla kibiców i dziennikarzy. Żadnych wywiadów, żadnych autografów. Okazało się jednak, że trener Jose Mourinho potrafi być też przesądny. Tym razem hiszpański zespół wybrał bowiem inny hotel niż za pierwszym razem, gdy przybył do Dortmundu na mecz w fazie grupowej. W końcu tamtego pobytu nie wspominają najlepiej - przegrali 1:2.

Na lotnisku ich przylot w poniedziałek był trzymany w dużej tajemnicy. Na tablicach przylotów w ogóle nie widniał, a piłkarzy i sztab poprowadzono tylnym przejściem. Tam czekały na nich już dwa autokary, które zawiozły ich prosto do ich bazy, umieszczonej nieopodal Westfalen Stadion.

Borussia - Real gdzie obejrzeć w internecie? Linki na końcu artykułu

Robert Lewandowski, zdobywając w sobotę gola dla Borussii Dortmund, umocnił się na drugim miejscu pod względem najdłuższych serii skuteczności w ekstraklasie Niemiec. Polski piłkarz trafił w swoim 12. kolejnym meczu ligowym i goni słynnego Gerda Muellera.

Legendarny napastnik Bayernu Monachium w sezonie 1969/70 strzelał gole w 16 kolejnych meczach. Ten sam piłkarz zajmuje również czwarte miejsce, z serią dziewięciu spotkań z sezonu 1968/69.

Drugi do niedawna w klasyfikacji Klaus Allofs, były napastnik FC Koeln, w 1984 roku trafiał dziesięć razy z rzędu. Lewandowski tydzień temu poprawił jego wyczyn, a teraz zbliża się do Muellera. Polski piłkarz w sobotę strzelił gola w 87. minucie wygranego 2:0 meczu 30. kolejki u siebie z FSV Mainz. Przy tej bramce asystę zaliczył Łukasz Piszczek.

Lewandowski w trakcie swojej serii nie wystąpił w dwóch kolejnych meczach Bundesligi (w drugiej połowie lutego) ze względu na czerwoną kartkę. Był nią ukarany w meczu z Hamburgerem SV w 21. kolejce.

Borussia Dortmund - Real Madryt na żywo w internecie

Drugi trener Barcelony Jordi Roura uważa, że dwa gole dla Bayernu Monachium nie powinny zostać uznane. W pierwszym meczu półfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów Katalończycy przegrali w Niemczech 0:4.

"Nie chcę mówić o pracy sędziów, ale oczywiste jest, że dwie bramki nie powinny być uznane. Oceniając grę, Bayern był o wiele lepszą drużyną. Nam w końcówce zabrakło sił" - powiedział Roura na konferencji prasowej w stolicy Bawarii.

Według hiszpańskiego szkoleniowca, który od kilku miesięcy zastępuje mającego problemy zdrowotne Tito Vilanovę, węgierski arbiter Viktor Kassai nie powinien zaliczyć trafień Mario Gomeza na 2:0 i Arjena Robbena na 3:0. Autorem dwóch pozostałych goli był Thomas Mueller.

"We wcześniejszych wyjazdowych spotkaniach Ligi Mistrzów - z AC Milan i Paris St. Germain, też były sporne decyzje, jednak nie zamierzam w ten sposób się tłumaczyć. W rewanżu (1 maja) będziemy walczyć, pójdziemy na całość" - dodał Roura.

Barcelona poniosła tak wysoką porażkę w prestiżowych rozgrywkach po raz pierwszy od 16 lat, tj. od konfrontacji z Dynamem Kijów (0:4). Natomiast cztery gole w LM poprzednio straciła w 2005 roku z Chelsea Londyn (2:4).

Za nieudaną wyprawę do Monachium, dziennik "Marca" skrytykował m.in. sędziów (napisał, że niesłusznie uznał aż trzy gole) i Lionela Messiego. Zarzucił argentyńskiej gwieździe Barcelony, że przebiegł tylko 7 409 metrów, o prawie 4,5 km mniej od Haviego Hernandeza (11 893 m).

"To był mój pierwszy występ po dwutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją. Bayern był od nas lepszy, silniejszy, lepiej wyglądał pod względem fizycznym. Jest nam wstyd z powodu tego wyniku, ale spróbujemy odrobić straty" - powiedział Messi.

"Przegraliśmy z wielką drużyną" - napisał na Twitterze bramkarz Victor Valdes, a obrońca Dani Alves dodał: "Chylę czoła przed przeciwnikiem za to, co pokazał w pierwszym meczu".

W środę odbędzie się drugi półfinał LM, w którym mistrz Niemiec Borussia Dortmund (z Robertem Lewandowskim, Łukaszem Piszczkiem i Jakubem Lewandowskim) zagra z mistrzem Hiszpanii Realem Madryt.