MATURA 2013 MATEMATYKA ODPOWIEDZI

Dodano: 8 maja 2013, 7:30 Autor:

MATURA 2013 MATEMATYKA ODPOWIEDZI. Klaudia Kukowska (po lewej) i Emilia Śmiarowska z egzaminu z języka polskiego wyszły zadowolone. Dziś trzymamy za nie kciuki podczas matury z matematyki.

MATURA 2013 MATEMATYKA ODPOWIEDZI. Klaudia Kukowska (po lewej) i Emilia Śmiarowska z egzaminu z języka polskiego wyszły zadowolone. Dziś trzymamy za nie kciuki podczas matury z matematyki. (fot. A Gierwat)

Z "Przedwiośniem” albo "Glorią Victis” zmagali się wczoraj maturzyści. Dzisiaj kolej na "królową nauk”.

Próbna była trudniejsza – ocenił tuż po wyjściu z egzaminu Mateusz Ilaszczuk z II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Mateusz to jeden z 3356 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z byłego województwa łomżyńskiego, którzy wczoraj przystąpili do egzaminu dojrzałości.

MATURA 2013 MATEMATYKA ODPOWIEDZI. Sprawdź, jak Ci poszłoPierwszego dnia maturzyści tradycyjnie zmagali się z językiem polskim na poziomie podstawowym. Tematy wypracowań raczej nie zaskoczyły. Zdający mogli wybierać pomiędzy wypowiedzią na temat roli autorytetu w społeczeństwie na podstawie fragmentu "Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego a porównaniem obrazu przeszłości w utworach "Gloria Victis” Elizy Orzeszkowej i "Mazowsze” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.Matura 2013 z matematyki. Odpowiedzi i arkusz pytań w serwisie EDUKACJA"

MATURA 2013 MATEMATYKA ODPOWIEDZI. Ważne, by umieć żyć

– Przecieków nie było, ale o "Przedwiośniu” tyle się mówiło na lekcjach i powtórkach, że nie mogło sprawić trudności – zapewnia Klaudia Kukowska, również z II LO w Łomży. Klaudię, oprócz obowiązkowej matematyki i języka obcego, czeka jeszcze egzamin z chemii. Po maturze planuje złożyć dokumenty na ekonomię. Jej koleżanka Emilia Śmiarowska myśli o architekturze oraz konserwacji zabytków. Jako jedyna w szkole i jedna z niespełna 150 maturzystów w województwie podlaskim zmierzy się z historią sztuki.

– Dużo przygotowywałam się sama, pomagała mi też nauczycielka Marzanna Rutkowska, więc jestem dobrej myśli – opowiada maturzystka. Także Mateusz przyznaje, że matura niespecjalnie go stresuje. Dzień przed pierwszym egzaminem spędził... w pracy. Po zdaniu matury bardziej niż na studia dzienne wolałby pójść właśnie do pracy. Myśli o budownictwie.

– Studiować można zaocznie, albo w dalszej przyszłości, dla siebie – wyjaśnia. – Najważniejsze jest, aby umieć żyć.

Okazuje się, że egzamin bardziej przeżywają rodzice niż ich latorośle.
– Teraz denerwuję się dużo bardziej niż 26 lat temu, kiedy sama podchodziłam do egzaminu – mówiła z przejęciem kobieta czekająca przed budynkiem szkoły na swą maturzystkę.


MATURA 2013 MATEMATYKA ODPOWIEDZI. Dwa przedmioty najpopularniejsze

Dziś maturzyści obowiązkowo zmierzą się z matematyką na poziomie podstawowym. Chętnych do zdawania "rozszerzenia” znalazło się w województwie podlaskim 2226. Spośród przedmiotów dodatkowych rekordy popularności biją: język angielski (111 na poziomie podstawowym, za to 3006 na rozszerzonym) oraz geografia (podstawa: 1546, rozszerzenie: 1622). Mocno trzyma się także wiedza o społeczeństwie.

Na przeciwnym biegunie znajdują się filozofia (dwie osoby zdają egzamin podstawowy i dziewięć rozszerzony) oraz historia muzyki (odpowiednio trzy i siedem).
Wśród języków obcych bez zaskoczenia: prym wiedzie angielski, następnie niemiecki i rosyjski. Tylko 43 maturzystów z podlaskiego wybrało obowiązkowy francuski, hiszpański.

Matura 2013: Odpowiedzi

Czytaj więcej o:
  • edukacja
  • egzaminy
  • licea
  • MATURA 2013
  • MATURA 2013 MATEMATYKA
  • MATURA 2013 MATEMATYKA ODPOWIEDZI
  • MATURA 2013 ODPOWIEDZI
  • nauka
  • szkoły
  • uczniowie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Strach ma wielkie oczy. Już po maturze z matematyki

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.