Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Artykuł

DSK Białystok. System zapisze na wizytę i przypomni o terminie

Dodano: 15 maja 2013, 17:45 Autor:

Pacjenci skorzystają na technologicznej rewolucji w szpitalu dziecięcym.

Możliwość zarejestrowania się przez internet lub sprawdzenia swego miejsca w kolejce do lekarza - te pozytywne zmiany już niedługo odczują pacjenci Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpital Kliniczny w Białymstoku. Za prawie 3 mln zł placówka wprowadzi nowoczesne rozwiązania informatyczne, które usprawnią pracę szpitala i przyszpitalnych poradni.

- Dzięki nowemu systemowi skomputeryzujemy wszystkie poradnie i połączymy ten system ze szpitalem - mówi Janusz Pomaski, dyrektor UDSK w Białymstoku. - Uaktualnimy te wszystkie przestarzałe rozwiązania, które u nas jeszcze występują. W efekcie już wkrótce pacjenci będą mieli możliwość rejestracji w trybie online. Będą też mogli, nie ruszając się z domu, sprawdzić przez internet swoje miejsce w kolejce. Nie trzeba będzie dzwonić ani przyjeżdżać, żeby uzyskać wszystkie informacje - wystarczy wejście na naszą stronę internetową.

W szpitalu mają zostać ustawione specjalne kioski internetowe, z których będą mogli korzystać pacjenci. Nowy system ma być też wyposażony w funkcję przypominania o umówionej wizycie - np. dzień przed terminem pacjent otrzyma SMS-a lub email. Z kolei lekarze zyskają możliwość zdalnego konsultowania się ze specjalistami z całego świata.

Te zmiany są możliwe dzięki dofinansowaniu unijnemu. Szpital zgłosił swój projekt informatyczny w konkursie na e-usługi i wygrał. UE sfinansuje w 85 proc. projekt warty 2,99 mln.

- Dostaliśmy najwyższą możliwą punktację - mówi dyrektor Pomaski. - Do końca czerwca musimy dopiąć wszystkie szczegóły i rozpoczynamy realizację projektu. Ma być wdrożony do końca przyszłego roku.

Czytaj więcej o:
  • DSK Białystok
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Straż Miejska jest potrzebna?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 814.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.