Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Ełk Artykuł

Ełk stolicą piękna. Miss Polonia Warmii i Mazur 2013

Dodano: 23 maja 2013, 18:00 Autor:

Nie czujemy rywalizacji, ale stres przed wielką galą jest ogromny - mówią finalistki konkursu.
Dwanaście dziewczyn wczoraj nieprzerwanie przez kilka godzin ćwiczyło choreografię, którą zaprezentują w Ełckim Centrum Kultury podczas gali finałowej.

Dwanaście dziewczyn wczoraj nieprzerwanie przez kilka godzin ćwiczyło choreografię, którą zaprezentują w Ełckim Centrum Kultury podczas gali finałowej. (fot. W. Kowalewska)

Pokaz sukien ślubnych, aukcje charytatywne oraz koncert to tylko część bogatego programu gali finałowej Miss Polonii Warmii i Mazur 2013.

Najpiękniejszą dziewczynę z regionu poznamy już w piątek, jednak już od wczoraj 12 finalistek można spotkać na ulicach Ełku. Przez 4 dni będą ćwiczyć choreografię i wezmą udział w sesjach zdjęciowych.

Korona to prestiż

- Udział w konkursie traktuję jak wielką przygodę. Wszystkie spędzamy tu miło czas. Moje życie wzbogaci się o kolejne cudowne doświadczenia - mówi Emilia Karczmarz z Pisza.

Korona miss to wielki prestiż, jednak zanim się ją zdobędzie, potrzeba wielu godzin prób i wyrzeczeń. Każdy dzień dziewczyny zaczynają od przymiarek, najpierw sukien ślubnych, a później wieczorowych. Podczas krótkiej przerwy jedzą obiad, a później szybko jadą na próbę choreografii. Przez kilka godzin uczą się układów do różnych piosenek i ćwiczą kolejne wejścia na scenę na wysokich szpilkach. Zawsze muszą pięknie wyglądać i się uśmiechać.

- Na początku układ wydawał się strasznie trudny, ale już teraz go opanowałyśmy. Na pewno gorzej będzie podczas gali, najważniejsze to się nie przewrócić - mówią finalistki.

Zanim dziewczyny wejdą na wielką scenę, muszą nauczyć się także jak dobierać odpowiednią garderobę. W czasie zgrupowania spotkają się także z fryzjerami oraz wizażystami. Oprócz tego wezmą udział w kilku profesjonalnych sesjach zdjęciowych, m.in. z luksusowymi samochodami. Wieczorem dla odstresowania finalistki odpoczną przy karaoke.

Aukcja charytatywna

Przed jury konkursu bardzo trudny wybór. Impreza odbędzie się w Ełckim Centrum Kultury już w piątek, o godz. 19. Wybory miss nie będą jedyną atrakcją tego wydarzenia. Galę uświetni specjalnie zaplanowany na tę okazję koncert oraz aukcja charytatywna na rzecz Stowarzyszenia Onkoludki. Ponadto zostaną rozlosowane liczne nagrody wśród widzów, m.in. telewizor i pobyt dla dwóch osób w hotelu Anek.

Już teraz można kupić bilet na galę w biurze informacji turystycznej w Ełku. Wejściówki kosztują 20, 40 i 300 zł (VIP).

Finalistki

Spośród kilkudziesięciu dziewczyn, jury podczas precastingów wybrało finałową 12, którą zobaczymy podczas gali. Oto nazwiska najpiękniejszych dziewczyn z regionu: Agnieszka Gawryś (Lidzbark Warmiński), Aneta Tyszkowska (Ełk), Angelika Górecka (Pisz), Anna Dubełek (Olsztyn), Dominika Małkiewicz (Lidzbark Warmiński), Anna Tyszko (Giżycko), Emilia Karczmarz (Pisz), Gabriela Komorowska (Olecko), Martyna Szczech (Pisz), Natalia Filipkowska (Pisz), Patrycja Garłowska (Warszawa), Paula Dębniak (Bartoszyce).

Czytaj więcej o:
  • Miss Polonia Warmii i Mazur 2013
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy chodzisz na promenadę?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 41.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.