Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Artykuł

Karta Dużej Rodziny Białystok. Zniżki już od września

Dodano: 28 maja 2013, 20:00

Zniżki na przedszkole, żłobek, przejazdy komunikacją miejską czy wejście na basen będą posiadały wielodzietne rodziny z Białegostoku w ramach Karty Dużej Rodziny. Ulgi będą obowiązywały od 1 września.

Z programu "Białostocka Karta Dużej Rodziny" będą mogły korzystać rodziny - bez względu na kryteria dochodowe - w których pod opieką jest troje i więcej dzieci. Dotyczy to dzieci i ich rodziców, opiekunów prawnych (rodzica lub opiekuna prawnego), jak również rodzin zastępczych.

Dzięki tej karcie, wielodzietne rodziny zapłacą o połowę mniej niż dotychczas za przedszkole i żłobek. Ulgi będą obowiązywały też w przejazdach komunikacją miejską, na bilet okresowy dla dzieci z takich rodzin będzie zniżka 75 proc., a dla rodziców lub opiekunów - 50 proc. Natomiast z oferty Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - basenu i lodowiska dzieci z rodzin wielodzietnych będą korzystać z ulgą 75 proc., a dorośli - z 50 proc. zniżką.

Ulgi będą przysługiwać do ukończenia przez dziecko 18. roku życia, a w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje - do ukończenia 26. roku życia. Programem będą objęte rodziny zamieszkujące gminę Białystok, a w przypadku rodzin zastępczych - także powiat białostocki.

Władze miasta oceniły wstępnie, że z tytułu tych ulg miasto będzie rekompensować rocznie różnym podmiotom 2,9 mln zł. Pieniądze będą pochodzić z budżetu miasta.

Zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński poinformował wcześniej, że np. w budżetach rodzin wielodzietnych z tytułu ulg w opłatach za żłobki zostanie ok. 150 tys. zł, a ulgi w opłatach za przedszkola przyniosą łącznie rodzinom 1,2 mln zł oszczędności. 1,3-1,4 mln zł rodziny zaoszczędzą natomiast na dodatkowych ulgach w komunikacji miejskiej.

Z danych meldunkowych Urzędu Miasta wynika, że w Białymstoku mieszka ok. 4 tys. rodzin wielodzietnych. Jest w nich ok. 12 tys. dzieci i 8 tys. rodziców. Łącznie więc programem objętych będzie 20 tys. osób, co stanowi 7 proc. mieszkańców miasta. W Białymstoku jest 295 tys. mieszkańców.

Władze Białegostoku liczą także, że do programu będą przyłączać się organizacje pozarządowe, prywatne firmy, przedsiębiorcy czy szkoły językowe.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • Karta Dużej Rodziny Białystok
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Jest opinia specjalistów ws. wypadku pociągów w Białymstoku

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Straż Miejska jest potrzebna?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 814.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.