Jesteś tu: Strona główna Mecze online Artykuł

WALKA DIABLO WŁODARCZYK - CZAKIJEW ONLINE. TRANSMISJA

Dodano: 20 czerwca 2013, 13:30

WALKA DIABLO WŁODARCZYK - CZAKIJEW ONLINE. TRANSMISJA

WALKA DIABLO WŁODARCZYK - CZAKIJEW ONLINE. TRANSMISJA (fot. Jarosław Pruss/Gazeta Pomorska)

Walka Diablo Włodarczyk - Czakijew. Transmisja online, linki sopcast. Media w Rosji z respektem wypowiadają się na temat polskiego boksera Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, który w piątek w Moskwie w obronie tytułu mistrza świata WBC w wadze junior ciężkiej zmierzy się z Rosjaninem Rachimem Czakijewem.

Dziennik "Kommiersant" podkreślił, że z przeciwnikiem klasy Włodarczyka Czakijew jeszcze nie walczył. "Polak, który profesjonalnym bokserem został 13 lat temu, należy do grona największych gwiazd wagi junior ciężkiej. Stoczył dokładnie 50 walk, z których 47 wygrał, dwie przegrał i jedną zremisował" - przekazała gazeta.

"Kommiersant" przypomniał, że 31-letni Włodarczyk, "łączący twardość z umiejętnością mądrego doboru taktyki", już cztery razy obronił pas mistrzowski zdobyty w 2010 roku.

Pochodzącego z Inguszetii, republiki na Północnym Kaukazie, 30-letniego Czakijewa, mistrza olimpijskiego z Pekinu (2008), moskiewski dziennik przedstawił jako "niezwykle ostrego i widowiskowego bojownika". Przypomniał też, że wygrał on wszystkie 16 pojedynków stoczonych na zawodowym ringu, w tym 12 przez nokaut."Kommiersant" podkreślił, że Czakijew walczył dotąd wyłącznie w Niemczech - przed rosyjską publicznością zaprezentuje się po raz pierwszy.

W wywiadzie dla sportowego dziennika "Sport-Ekspress" rosyjski zawodnik zapowiedział, że nie będzie próbował za wszelką cenę zakończyć walki z Polakiem przed czasem. "Włodarczyk będzie chciał rozstrzygnąć bój w końcówce. Ma doświadczenie prowadzenia długich i ciężkich pojedynków. Dlatego w ostatnich rundach będę musiał szczególnie uważać" - powiedział.

Czakijew oświadczył również, że będzie dążyć do uzyskania przewagi w każdej rundzie. "Fizycznie jestem przygotowany nie gorzej od niego, a może nawet lepiej. On ma większe doświadczenie, ale będę się starać nie myśleć o tym" - dodał.

Rosyjski bokser przygotowywał się do piątkowej walki u podnóża Elbrusu, na Kaukazie. Ćwiczył pod okiem Artura Grigorjana, w przeszłości mistrza świata WBO w wadze lekkiej.

W ocenie dziennika "Sowietskij Sport", "polski bokser słusznie uważany jest za jednego z najlepszych zawodników w wadze junior ciężkiej, jednak nie jest supergwiazdą". Zdaniem tej sportowej gazety, "Czakijew, mimo niedużego doświadeczenia na zawodowym ringu, ma niezłe szanse, aby stać się kolejnym czempionem z Rosji".

Rosyjskie media odnotowały wypowiedź Włodarczyka, że chce on "wstrząsnąć Rosją, pokonując jednego z jej najlepszych synów".Włodarczyk i Czakijew skrzyżują rękawice w Pałacu Sportu Dynamo, w dzielnicy Kryłatskoje, na zachodzie Moskwy. To jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w stolicy Rosji. Został oddany do użytku w sierpniu 2006 roku. Może pomieścić 5 tys. widzów. Na co dzień grają tam drużyny koszykarskie Dynamo Moskwa - męska i żeńska - występujące w najwyższych klasach rozgrywkowych.

WALKA DIABLO WŁODARCZYK - CZAKIJEW ONLINE. TRANSMISJA

link 1

link 2

link 3

link 4

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • Transmisja online
  • Walka Diablo Włodarczyk - Czakijew
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.