Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Artykuł

Drogowcy wezmą się za ul. Białówny i ul. Konstytucji 3 Maja

Dodano: 24 października 2013, 20:00 Autor:

Dzięki rozbudowie ul. Konstytucji 3 Maja ruch w tej części miasta będzie bardziej płynny. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec października 2014 roku.

Dzięki rozbudowie ul. Konstytucji 3 Maja ruch w tej części miasta będzie bardziej płynny. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec października 2014 roku. (fot. sxc.hu)

Remont i rozbudowa obu ulic będzie kosztować miasto 9 mln złotych.

Zarząd Dróg i Inwestycji miejskich zakończył już przetargi na te dwie drogowe inwestycje. – Lada moment przekażemy plac budowy na ul. Białówny. Roboty będą kosztować 1,4 mln zł – mówi Janusz Ostrowski, dyrektor zarządzający miejskimi drogami.

Ul. Białówny zostanie przebudowana na odcinku od ul. Malmeda do Nowego Światu. Droga zostanie wyprostowana, będą dwa pasy ruchu. Przebudowana droga prowadzić będzie bliżej pawilonu, mieszczącego się naprzeciwko przychodni lekarskiej. Przybędzie również miejsc parkingowych.
– Prace na tej ulicy mają się zakończyć do maja przyszłego roku – dodaje dyrektor ZDIIM.

Przebudowana ulica Białówny będzie drogą dojazdową do pobliskich budynków czy parkingów

Będą dwie jezdnie

W listopadzie miasto przekaże drogowcom ul. Konstytucji 3 Maja. Chodzi o odcinek od ul. Swobodnej do ul. Antoniuk Fabryczny. Tą inwestycją chciało się zająć sześć firm. Najdroższa propozycja wyniosła ponad 10 mln zł, najtańsza – 7,7 mln zł. Złożył ją Unibep z Bielska Podlaskiego. I to ta firma przebuduje Konstytucji 3 Maja.

Prace rozpoczną się od przebudowy infrastruktury. Jeżeli pogoda będzie sprzyjać, mogą ruszyć też roboty drogowe. Ulica zostanie poszerzona. Zamiast jednej, będą dwie jezdnie do skrzyżowania z ul. Antoniuk Fabryczny. Do tego ścieżka rowerowa, nowe chodniki. Uporządkowane zostaną też parkingi. To ważne, bo jest tu cmentarz. Przybędzie miejsc postojowych. Dzięki rozbudowie ul. Konstytucji 3 Maja ruch w tej części miasta będzie bardziej płynny. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec października 2014 roku.

Czeka Wierzbowa

Trwa również przetarg na przebudowę ul. Wierzbowej wraz z budową kładki na rzece Białej. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać oferty do 18 listopada.

Modernizacja Wierzbowej przewiduje sporo zmian. Zamiast jednej, będą dwie jezdnie. Wybudowane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe, wiaty przystankowe. W ramach tej inwestycji powstanie nowa kładka dla pieszych prowadząca z ul. Gromadzkiej do parku Antoniukowskiego przez rzekę Białą. Jest szansa, że roboty, choć niewielkie, rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej o:
  • remonty Białystok
  • ul. Białówny
  • ul. Konstytucji 3 Maja
  • Zarząd Dróg i Inwestycji Miejskich
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Podlaskie Centrum Leczenia Padaczek do likwidacji

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Straż Miejska jest potrzebna?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 814.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.