Policjanci i studenci odwiedzą miejsca, gdzie przebywają bezdomni

Dodano: 29 listopada 2013, 20:15 Autor:

Mundurowi z Łomży w ramach programu "Nie bądźmy obojętni” już odwiedzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni. Wkrótce pomogą im w tym studenci.

Mundurowi z Łomży w ramach programu „Nie bądźmy obojętni” już odwiedzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni. Wkrótce pomogą im w tym studenci. (fot. KMP Łomża)

Na mapie Łomży jest ponad 20 punktów, które będą sprawdzać do końca marca.

Zainteresowanie wzięciem udziału w projekcie „Nie bądźmy obojętni” jest bardzo duże – podkreśla dr. nauk med. Agata Gołębiewska z Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Chętni dom pomocy

Uczelnia podpisała umowę z Komendą Miejską Policji, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Grupą Ratowniczą „Nadzieja” na wspólne działania na rzecz bezdomnych, samotnych i dotkniętych przemocą.

– W projekcie, który realizujemy już od kilku lat wezmą udział studenci z pielęgniarstwa i pracy socjalnej – dodaje Agata Gołębiewska.
W ramach współpracy młodzi ludzie będą razem z policjantami patrolować miejsca, w których koczują bezdomni.

– Głównie chodzi o pustostany – precyzuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Poza tym studenci razem z pracownikami socjalnymi łomżyńskiego MOPS będą odwiedzać osoby, rodziny, które są pod ich opieką. Mowa o ludziach starszych, samotnych, ale także rodzinach dotkniętych ubóstwem, przemocą i z problemem alkoholowym.
– Studenci pomagają m.in. poprzez posprzątanie mieszkania, czasem pomoc medyczną, a także rozmowę, ta jest niezwykle ważna zwłaszcza dla osób samotnych, które nie opuszczają swoich mieszkań – dodaje Agata Gołębiewska.

Uczestnicy projektu pełnią także dyżury w noclegowni i ogrzewalni przy ulicy Dwornej w Łomży. Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się szkolenia studentów, a w pierwszej połowie grudnia żacy zaczną pracę.

Policjanci sprawdzają

A już teraz łomżyńscy policjanci prowadzą wzmożoną kontrolę miejsc, gdzie bezdomni chowają się przed mrozem, najczęściej to opuszczone budynki oraz altany na ogródkach działkowych.
– W ramach wspomnianej akcji mundurowi będą też udzielali informacji gdzie osoby nie mające stałego miejsca zamieszkania mogą zjeść ciepły posiłek lub też spędzić mroźną noc – informuje Ewelina Szlesińska. – Dodatkowo funkcjonariusze w czasie tego typu działań zwracać będą uwagę na zakłócenia porządku, wybryki chuligańskie, dewastacje mienia oraz spożywanie alkoholu w miejscach do tego nie wyznaczonych.

Jednocześnie policjanci apelują do mieszkańców miasta, by nie pozostawali obojętni na widok osób leżących na ulicy czy przystanku. O takich sytuacjach powinni powiadomić policję.

Czytaj więcej o:
  • bezdomni Łomża
  • policja Łomża
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy spędzasz czas w centrum miasta?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 23.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.