Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konflikt w ŁKS Łomża - zarząd pisze o organizacji

(miłk)
W Łomży trwa wojna na oświadczenia.

W odpowiedzi na pisma piłkarzy do mediów (po nich napisał też oświadczenie Krzysztof Przytuła), zarząd biało-czerwonych na oficjalnej stronie zamieścił "Podsumowanie organizacyjne klubu w rundzie jesiennej". Można w nim przeczytać o warunkach pracy, jakie władze stworzyły swoim piłkarzom.

Tekst zamieszczamy poniżej bez poprawek i skrótów. O całej sytuacji piszemy też w czwartkowym wydaniu "Gazety Współczesnej".

Podsumowanie organizacyjne klubu w rundzie jesiennej

Za nami już ostatni mecz w 2013 roku i jest to chyba najlepszy moment na to, żeby podsumować życie organizacyjne Klubu w 2013 roku jak i w rundzie jesiennej sezonu 2013-2014.
Zatem zapraszamy Państwa do lektury i zapoznania się z życiem Klubu i drużyny Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 w 2013 roku.
W 2013 roku drużyna ŁKS 1926 Łomża trenowała pod okiem dwóch trenerów. Na początku roku trenerem pierwszego zespołu był Mariusz Bekas, posiadający licencję trenerską UEFA A. Mariusz Bekas był trenerem "ełkaesiaków" od września 2012r do maja 2013 roku. Z uwagi na to, że w maju rozgrywki jeszcze trwały a Klub rozstał się ze szkoleniowcem, na stanowisku trenera pierwszej drużyny znalazło się nazwisko dobrze znanego Łomżyniakom Marcina Mroczkowskiego, posiadającego licencję trenerską II klasy. Po zakończonym sezonie 2012-2013 Zarząd Klubu w miesiącu lipcu postawił na eksperta telewizji NC+ Krzysztofa Przytułę który mimo braku licencji trenerskiej wydawał się najlepszym kandydatem na to stanowisko. Trener koordynator (bo taką funkcję w Klubie pełnił KP) swoją pracę zakończył już po 5 miesiącach i z dniem 30 listopada br. został zwolniony z Klubu w trybie dyscyplinarnym w związku z poważnym naruszeniem obowiązków trenera, o których pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

Drużyna ŁKS-u sezon 2012-2013 kończyła ze sztabem trenerskim złożonym z dwóch trenerów (Bekas, Mroczkowski), natomiast pracę przygotowawczą do rozgrywek 2013-2014 rozpoczęła pod okiem pięcio-osobowego sztabu trenerskiego, w którego skład weszli:

1.Krzysztof Przytuła - Trener koordynator
2.Marcin Mroczkowski - II Trener
3.Robert Sarniak - Trener Bramkarzy
4.Grzegorz Paluszek - Masażysta
5.Marcin Chojnowski - Kierownik Drużyny (praca społeczna)

W miesiącu październiku masażystę Grzegorza Paluszka zastąpił wysokiej klasy Fizjoterapeuta Pan Krzysztof Piszczatowski, którego zadaniem jest jak najszybsze przywracanie do zdrowia kontuzjowanych zawodników i co trzeba powiedzieć - udaje Mu się ta sztuka rewelacyjnie.

Pierwsza drużyna ŁKS-u 1926 Łomża w rundzie jesiennej sezonu 2013-2014 poza trenowaniem pod okiem szeroko rozbudowanego sztabu trenerskiego, miała do swojej dyspozycji treningi na naturalnym bocznym boisku Stadionu Miejskiego przy ul. Zjazd 18. Treningi odbywały się zazwyczaj w godzinach 18.00 - 19.30, co przy jesiennej pogodzie i wcześniej zapadających ciemnościach, musiało odbywać się przy sztucznym oświetleniu.
Piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926, dzięki Firmie ProteinBar o której pisaliśmy W TYM MIEJSCU a także środkom pozyskanym od Sponsorów Klubu, mieli zapewnione odżywki oraz inne suplementy diety a także świeże owoce, aby ich organizmy szybciej przyswajały to co straciły w meczu ligowym. Po meczu mistrzowskim cała drużyna udawała się na odnowę biologiczną, aby wycieńczony trudami spotkania organizm, doszedł szybciej do sprawności fizycznej tej sprzed meczu.
Biało-czerwoni na mecze wyjazdowe każdorazowo (pomijając bliższe wyjazdy min. Do Szczuczyna czy pucharowego meczu w Szepietowie) jeździli dużym, wygodnym autokarem turystycznym, aby jak najmniej zmęczeni podróżą, wyszli na boisko rozegrać mecz o Mistrzostwo III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Normą i standardem po meczach wyjazdowych był obiad dla całej drużyny i sztabu trenerskiego w miejscowości w której rozgrywany był mecz. Będąc przy temacie obiadów, warto zaznaczyć, że Trener koordynator mógł liczyć na codzienne takie posiłki, które w ramach umowy barterowej między Łomżyńskim Klubem Sportowym 1926 a Restauracją SYTA PANNA zapewnił je Trenerowi właściciel ww. restauracji.
Jak wszystkim zainteresowanym wiadomo, poza silną ekipą wychowanków Klubu, w drużynie jest też kilku zawodników mieszkających na co dzień w Ostrołęce czy Białymstoku. Jedni i drudzy mają zapewnione przez Klub paliwo na dojazdy do Łomży, żeby nie musieli w związku z reprezentowaniem biało-czerwonych barw ponosić dodatkowych kosztów na własną odpowiedzialność. Zawodnicy dojeżdżający z Białegostoku poza paliwem na dojazdy do Łomży, otrzymali także samochód służbowy zakupiony przez Zarząd Klubu.
Piłkarze grający w Łomżyńskim Klubie Sportowym 1926, dwa razy do roku otrzymują częściowy zwrot kosztów za zakup butów piłkarskich (1 para w rundzie wiosennej, 1 para w rundzie jesiennej) a także zwrot za zakupione rękawice bramkarskie. Po każdym meczu Mistrzowskim czy to na wyjeździe czy w spotkaniu u siebie, stroje piłkarskie są prane przez pracowników Klubu i świeże oraz pachnące czekają do następnego spotkania.
Podstawowe ubezpieczenie zawodników czy zwrot kosztów poniesionych za badania USG, które przy okazji większych czy mniejszych kontuzji odniesionych przez naszych piłkarzy zawodnicy musieli ponieść, to norma w Naszym Klubie, która była regulowana po okazaniu przez kontuzjowanego zawodnika Faktury VAT za ww. usługę.
Kompletny sprzęt sportowy oraz wysokiej jakości piłki którymi trenują "ełkaesiacy", to zasługa takich Firm jak JBB w Łysych, Hurtowni warzyw i owoców BENIHANA, Firmy TMT oraz Urzędu Miasta Łomża, które po rozmowach z Władzami Klubu zdecydowały się zakupić wszystko na raz lub częściowo sfinansować zakup, o którym mowa powyżej.
Zarząd Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 mając na uwadze dobro zawodników Naszego Klubu i ich przygotowanie do dorosłego życia, stara się pomóc w znalezieniu pracy dla swoich piłkarzy. Ta sztuka udała się i tym razem, ale dwa miejsca pracy jakie zostały przez Klub zorganizowane na miesiąc grudzień (wolny od piłki), zawodnicy nie przyjęli i żaden z nich nie czuł potrzeby zarobienia dodatkowych pieniędzy a za razem poczucia prawdziwej pracy w Łomżyńskich Firmach.
Warto dodać, że część zawodników ŁKS-u którzy studiują w Łomży w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości, otrzymuje stypendia sportowe na wniosek Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926.
Zwieńczeniem wprowadzenia dobrej atmosfery "pracy" w Łomżyńskim Klubie Sportowym 1926, jest współpraca z Firmą Extreme Fun dzięki której zawodnicy Naszego Klubu, cyklicznie mogą spotkać się na wspólnym integracyjnym strzelaniu w popularnym Paintball-u, zapominając w tym czasie o trudach codziennego życia.

Z powodów finansowych w Klubie nie ma jeszcze wszystkiego, co mogło by jeszcze bardziej podnieść warunki "pracy" w Łomżyńskim Klubie Sportowym 1926, dla tego zapraszamy inne Łomżyńskie Firmy do współpracy z Naszym Klubem. Razem możemy zapewnić jego zawodnikom jak najlepsze warunki do rozwoju piłkarskiego i nie tylko, a sami cieszyć się grą biało-czerwonych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna