Miejska Biblioteka w Bielsku Podlaskim. Ten remont jest potrzebny

Dodano: 29 grudnia 2013, 11:00

Przez dwa najbliższe lata będą prowadzone prace modernizacyjne w miejskiej bibliotece.

Tuż przed końcem roku przyszła bardzo dobra wiadomość dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielsku Podlaskim. A także dla jej czytelników. Ministerstwo kultury przyznało placówce ponad milion złotych dotacji na wykonanie dużej modernizacji placówki.

Robią harmonogram prac

- Cieszymy się z tej decyzji - mówi Wiesław Cieśla, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielsku Podlaskim. - Bo daje to nam szansę, że po przebudowie staniemy się placówką nowoczesną, w pełni odpowiadającą potrzebom współczesnych czytelników.
Budynek bielskiej biblioteki powstał w latach 80. Jako jeden z nielicznych w województwie z tego czasu budowany był od razu na potrzeby tego typu placówki. Od tamtej pory jednak nie przeszedł żadnego większego remontu, poza koniecznymi, bieżącymi pracami.

Informacja o przyznaniu funduszy dopiero nadeszła z ministerstwa. Ale kierownictwo placówki już planuje z fachowcami szczegóły tej dużej inwestycji. Wszystkie prace modernizacyjne rozłożone zostaną na dwa najbliższe lata.
- Obecnie przygotowujemy harmonogram prac - opowiada dyrektor Cieśla. - Potrwają one aż do 2015 roku.

Biblioteka na miarę czasów

Będzie to kompleksowa odnowa ponad 30-letniej budowli. Przede wszystkim wykonany zostanie remont dachu, wymieniona będzie instalacja centralnego ogrzewania, elektryczna i wentylacja.

Budynek zostanie także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - wybudowane w nim zostaną specjalne podjazdy, ciągi komunikacyjne będą tak przebudowane, aby spokojnie mogła się nimi poruszać także osoba na wózku. Podobnie zostaną przystosowane także znajdujące się w placówce sanitariaty.

W ramach projektu przebudowy znajdą się też fundusze wymianę przestarzałego wystroju wnętrz oraz wyposażenia placówki. To, które jest obecnie, pochodzi jeszcze z lat 80.

Teraz ministerialne wsparcie pozwoli na zakup nowych regałów i stolików. A także, co ważne, nowoczesnego sprzętu komputerowego.

- Chcemy, aby nasza biblioteka stała się placówką na miarę obecnego czasu, otwartą na potrzeby czytelników - mówi Wiesław Cieśla. - W planach mamy także wprowadzenie nowych form upowszechniania czytelnictwa.

Czytaj więcej o:
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy w mieście powinno powstać więcej sklepów?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 21.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.