Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Artykuł

Spektakl taneczny Szpulka. Premiera wkrótce

Dodano: 3 marca 2014, 20:00 Autor:

Jeśli chodzi o stroje, dominować będzie czerń. Jednak przełamią ją trochę białe maski i kolorowe dodatki. Nic jednak nie pozwoli oderwać wzroku od płynnych ruchów tancerzy.

Jeśli chodzi o stroje, dominować będzie czerń. Jednak przełamią ją trochę białe maski i kolorowe dodatki. Nic jednak nie pozwoli oderwać wzroku od płynnych ruchów tancerzy. (fot. Wojciech Wojtkielewicz)

- Spektakl będzie trzymał w napięciu, będzie się można pośmiać i uronić łzę – mówi Gabriela Walińska z Akademii Tańca Szał. – Wszystko to w rytm tańca współczesnego.

Każdy z nas ma swoja szpulkę, którą toczy przez życie. I na której zamiast nici, jest los. Białostoccy tancerze postanowili ją uteatralnić.

Mowa o spektaklu "Szpulka”, który ósemka tancerzy z Szału przygotowuje pod okiem szefowej akademii, Bernadetty Ziółek. Efekty zobaczyć będzie można 15 i 16 marca o godz. 18 w sali kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1. Wystawiony on zostanie w ramach Sceny Offowej opery.

– Choreografie są przygotowane do piosenek Dżemu – mówi Bernadeta Ziółek, która jest równocześnie reżyserką i choreografką spektaklu, a nawet dba o stroje i rekwizyty. – Pomysł, żeby stworzyć taki spektakl, pojawił się w mojej głowie już 10 lat temu, ale musiał poczekać, aż ja sama dojrzeję do tego, żeby ułożyć choreografie odpowiednie do przebojów, które przecież każdy z nas zna.

W spektaklu szpulka pojawi się nie tylko jako rekwizyt, ale zostanie też uosobiona. Dostanie prawdziwe życie. Jak? Twórcy nie chcą zdradzać, zapewniając, ze wszystko stanie się jasne podczas spektaklu.

– Każdy z nas w każdej chwili tego spektaklu kreuje inną postać – mówi Łukasz Szotko. – Szpulka to nasz los. I każdy z niej odcina kawałek swojego życia. Różne to są kawałki, raz wesołe, raz smutne, a raz tragiczne. I ten los, ta szpulka nami kieruje. Każdy z nas jest w innym wieku, ma inne doświadczenia życiowe. To wszystko pozwoli nam prawdziwie oddać emocje, które Rysiek Riedel zawarł w swoich piosenkach. To duże wyzwanie, tym bardziej, że w tym spektaklu nie ma dialogów, a wszystkie stany emocjonalne musimy oddać tańcem.

Wśród utworów, które będzie można usłyszeć (w wersjach oryginalnych z towarzyszeniem grającego na żywo gitarzysty)znajdą się m.in. "Czerwony jak cegła”, "Whisky” czy "Do kołyski”.

Czytaj więcej o:
  • Akademia Tańca Szał
  • Opera i Filharmonia Podlaska
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Straż Miejska jest potrzebna?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 814.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.