Sprawdzian szóstoklasisty 2014: Odpowiedzi, test CKE, rozwiązania, arkusze

Dodano: 27 marca 2014, 13:15 Autor:

Sprawdzian szóstoklasisty 2014. Tu znajdziesz odpowiedzi, arkusze, pytania

Sprawdzian szóstoklasisty 2014. Tu znajdziesz odpowiedzi, arkusze, pytania (fot. sxc)

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 już w przyszłym tygodniu. Tu znajdziecie test i odpowiedzi CKE. Pierwszy ważny egzamin czeka uczniów już 1 kwietnia 2014 roku.

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 odbędzie się już w najbliższy wtorek. Uczniowie będą musieli odpowiedzieć na 40 pytań. To pierwszy poważny prawie-egzamin w życiu szóstoklasistów. Co prawda nie można go nie zdać, ale wynik jest ważną wskazówką informującą jak radzi sobie nasza pociecha. Nie jest wyznaczony limit punktów potrzebnych do uzyskania zaliczenia.

Tu znajdziesz odpowiedzi: Sprawdzian szóstoklasisty 2014. Arkusze i odpowiedzi w serwisie EDUKACJA

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 odpowiedzi. Test: rozwiązania, arkuszeSprawdzian szóstoklasisty 2014 CKE to jedynie narzędzie, które pokazuje z jaką wiedzą i umiejętnościami uczniowie opuszczają szkołę po sześciu latach nauki. Test szóstoklasisty nie jest więc egzaminem. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy uczeń będzie się uzyskać jak najwięcej odpowiedzi, a arkusze i pytania będą potem jeszcze długo analizowane w domach.

Zobacz też: Sprawdzian szóstoklasisty 2014. Testy, odpowiedzi, arkusz, zadania CKE z lat ubiegłych

Absolwenci szkół podstawowych zdają sprawdzian szóstoklasisty już od 12 lat. Ten obowiązek wprowadzono wraz z reformą oświaty. Co ważne sprawdzian jest ponadprzedmiotowy, a uczniowie muszą udzielić odpowiedzi zarówno na pytania otwarte, jak i zamknięte.

Zobacz także:
PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2014 ODPOWIEDZI


Bez względu na wynik sprawdzianu szóstoklasisty każdy absolwent szkoły podstawowej zostanie przyjęty do gimnazjum w swoim rejonie. Uczniowie, którzy do sprawdzianu nie przystąpią w danym roku, muszą powtórzyć ostatnią klasę szkoły podstawowej i przystąpić do sprawdzianu w roku następnym.

Sprawdzian szóstoklasisty z lat ubiegłych. Wrażenia uczniów po teścieZe sprawdzianu szóstoklasisty zwolnieni są uczniowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Sprawdzianu nie muszą również pisać laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim z zakresu jednego z grupy przedmiotów objętych sprawdzianem.

Sprawdzian szóstoklasisty 2014. Test, odpowiedzi, arkusze

Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej może zwolnić z obowiązku przystąpienia do sprawdzianu osobę która nagle zachorowała. lub przydarzył jej się nagły wypadek losowy.

Co roku sprawdzian jest przeprowadzany w kwietniu, o tej samej godzinie we wszystkich szkołach. W tym roku odbędzie się w Prima Aprilis, czyli 1 kwietnia. Uczniowie, którzy nie przystąpią do egzaminu w tym terminie, będą jeszcze mieli drugą szansę.

Zobacz także:
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY ODPOWIEDZI TEST ARKUSZE. TEST 6-KLASISTY 2013 WYNIKI


Dyrektor odpowiedniej okręgowej komisji egzaminacyjnej wyznaczy drugi termin egzaminu. Warunek jest jeden: nie może się on odbyć później niż 20 sierpnia.

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 będzie trwał 60 minut. Prace, jak zwykle, będą kodowane. Sprawdzać je będą specjalni egzaminatorzy. Co ważne, egzaminatorzy nie mogą sprawdzać prac uczniów ze szkoły, w której są zatrudnieni.Każdy uczeń otrzymuje zaświadczenie o szczegółowych wynikach sprawdzianu. Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty nie są ujęte na świadectwie szkolnym. Jeśli zachodzi taka potrzeba, uczeń, lub jego rodzice może zapoznać się ze swoją pracą.

Zobacz także:
Sprawdzian szóstoklasisty 2013 odpowiedzi. Test, arkusze, pytania


Jak pokazują raporty dotyczące sprawdzianu szóstoklasisty z poprzednich lat, w teście nieco lepiej radzą sobie dziewczynki. Lepsze wyniki, niż mieszkańcy wsi, osiągają uczniowie z dużych miast. Nie będzie również niespodzianką fakt, że znacznie większą ilość punktów zdobywają zazwyczaj uczniowie placówek niepublicznych.

Czytaj więcej o:
  • sprawdzian szóstoklasisty 2014
  • Sprawdzian szóstoklasisty 2014 CKE
  • sprawdzian szóstoklasisty 2014 odpowiedz
  • sprawdzian szóstoklasisty arkusze
  • sprawdzian szóstoklasisty test
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.