Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sprawdzian szóstoklasisty. Test. Odpowiedzi (wideo)

Aneta [email protected]
Damian Sadowski (z lewej) i Mateusz Sierzputowski ze szkoły podstawowej nr 12 po wyjściu z sali egzaminacyjnej byli zadowoleni z tego, jak poszedł im test szóstoklasisty. W sumie w naszym regionie napisało go około 10 tys. uczniów
Damian Sadowski (z lewej) i Mateusz Sierzputowski ze szkoły podstawowej nr 12 po wyjściu z sali egzaminacyjnej byli zadowoleni z tego, jak poszedł im test szóstoklasisty. W sumie w naszym regionie napisało go około 10 tys. uczniów Andrzej Zgiet
Ogólnopolski egzamin podsumował umiejętności uczniów idących do gimnazjum.

Był łatwy, dlatego wcale się nie denerwowałem - opowiadał po wyjściu z sali egzaminacyjnej Damian Sadowski, uczeń szkoły podstawowej nr 12 w Białymstoku. - Zwłaszcza część matematyczna była łatwa.

- Napisanie opowiadania i ogłoszenia o zbiórce książek i zabawek, które miały być przeznaczone na loterię, też było łatwe - dodawał jego kolega Mateusz Sierzputowski.

Szóstoklasiści mieli dzisiaj swój ważny dzień. Na zakończenie podstawówki napisali ogólnopolski sprawdzian. Zaczął się o godz. 9 i trwał godzinę. W SP 12 pisało go w sumie 129 uczniów. Przygotowano dla nich miejsce w siedmiu salach.

W zestawie było 26 zadań. Tak skonstruowanych by sprawdzić, jak uczniowie radzą sobie z pisaniem, czytaniem ze zrozumieniem i wykorzystywaniem zdobytej wiedzy w praktyce. Większość uczniów twierdziła, że polecenia nie sprawiły im większych trudności.

Zobacz też:Odpowiedzi i test CKE do sprawdzianu szóstoklasisty 2014

Uczeń ze sprawdzianu może dostać maksymalnie 40 punktów. Nie można go nie zdać. Ale szóstoklasista musi obowiązkowo do niego przystąpić, żeby ukończyć szkołę podstawową. Wynik może mieć wpływ na to, czy uczeń zostanie przyjęty do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

- Dlatego mimo wszystko warto się pouczyć - uważa Kamila Sobczyk. - Bo jeśli chce się dostać do dobrego gimnazjum, to niezły wynik z testu przydaje się.

Tegoroczny sprawdzian szóstoklasistów po raz ostatni przeprowadzony został według formuły, obowiązującej od 2002 roku. Od przyszłego roku będą zmiany.

Przede wszystkim - sprawdzian będzie składał się z dwóch części. Pierwsza sprawdzi wiadomości z języka polskiego i matematyki, w tym wykorzystanie wiadomości z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych w kontekście historycznym lub przyrodniczym.

Natomiast w części drugiej szóstoklasista przystąpi do testu z języka obcego. Będzie mógł wybrać: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski.

W naszym regionie test napisało około 10 tysięcy szóstoklasistów.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna